Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fantasztikusan lehúzta a...

Fantasztikusan lehúzta a tanárnő az érettségim. Mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet...hogy 75%-os lett a magyarom VISZONT tanárnő a 15 pontos helyesírásból 12-t levont így épp hogy meglett a négyesem. Szerintem ez a 12 pont brutális levonás azt tekintve,hogy amiket adtam neki novella elemzéseket eddig saját szorgalomból az elmúlt egy évben, azokat az egekig magasztalta milyen jó, milyen ügyes vagyok és hogy az osztályból csak nekem ajánlja a novella elemzést. Mind ötös lett és egy szót sem mondott sosem arról hogy rossz lenne a helyesírásom. Ehhez képest most majdnem max pontot levont. Nem volt időm,hogy megnézzem az érettségim,csak épp átfutottam és megláttam hogy 63 PONTOS lett a magyar érettségim úgy,hogy 40/33 lett a szövegértés és 60/40 a műelemzés. Én nem feltételezem,hogy ok nélkül vont le ennyi pontot mert nyilván volt hibám, de miután megnéztem annyit mondott,hogy "ennyit tudtam tenni" na ez mi?

Én ezt nem értem. Soha az életben nem volt baj a helyesírásommal. Irodalomból világ életemben 5-ös, vagy négyes voltam. Rengeteget készültem erre az érettségire és majdnem 3-as lett a helyesírás miatt. Most szerintetek mit tegyek?

Tudja a tanárnő hogy nekem nagyon számít a magyar,és így ötös már nem lehetek..maxos szóbelivel 75% lehet meg.

Szerintetek mit csináljak?


19/L


2016. máj. 31. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Semmit nem tudsz csinálni. Meg kell tanulnod,hogy nem ez lesz az első pofon ,amit kapni fogsz az élettől. Ha nem sikerülne bejutnod a választott szakodra,akkor meg érettségizz újra ősszel,ha kell akkor jövő tavasszal. Nem te lennél az első aki ilyen helyzetbe került,hogy kihagyott egy évet,sőt. Ez benne van a pakliban. Olvastam,hogy már írtál ki egy kérdést erről a dologról,ott kaptál válaszokat is. Rinyálással meg már elnézést ,de nem lehet megoldani semmit.
2016. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Attól még lehet bennem ideg ezek után. Senki ne várja el tőlem,hogy ne legyek ideges ilyen miatt! Mikor 5 ponton múlt az ötösöm és gyönyörűen lehúzta egy "érdekes" helyesírás miatti pontlevonás!!

Lehet épp ezen múlik,hogy felvesznek-e. Undorító,gusztustalan ez az egész

2016. máj. 31. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mit csinálni, a javítókulcs szerint le kell vonni pontokat a helyesírási hibákért. Tőlem is sokat vontak le. :(
2016. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na de 12??! hát az majdnem az összes amit le lehet... mindegy
2016. máj. 31. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem írtál helyesen persze hogy levonják a 12 pontot. Fel lehet ilyenkor lebbezni és más tanár is átnézni. De most az hogy általában ötös a helyesírásod marhára nem számít. Azt nézik ott mit írtál. Ha tartalmilag húzta volna le oké, hogy kiakadsz, de a helyesírás nem olyan hogy nem szeret a tanár és ezért lehúzza. Többszöri vesszőhiba javítókulcs alapján minusz -1, talán 3 minusz lehet ilyenért, súlyos helyesírási hiba -1, ez mind benne van a javító kulcsba. Hiába tudja hogy számít neked a magyar nem kivételezhet, hogy akkor ezt most elnézem neki és nem vonom le.

Talán azért nem mondta hogy rossz a helyesírásod, mert általában nem rossz, csak a vizsgadrukkban nyújtottál ilyen teljesítményt?

Nem hiszem hogy ez undorító, gusztustalan stb., nem is a tanár húzta le az érettségid, hanem te magad a sok hibával. Nyújts be fellebbezést, átnézi más tanár is, de a helyesírás az nem olyan hogy a tanár nem szeret ezért lehúzza szánt szándékkal a pontszámod. Mi érdeke lenne veled kitolnia most komolyan? Saját hibád miatt felesleg másra kiakadnod.

2016. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanár nem javítja ki megfelelően és az elnők megnézi, akkor majd az elnök fogja kijavítani vagy kijavíttatni. Amúgy meg be lehet nyújtani holnap négyig fellebbezést. Persze ha más újrajavítja, akkor akár kevesebbet is adhat.
2016. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezz, hátha sikerül. Ezt tudod csak tenni...
2016. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a fellebbezés az, ami segíthet. Ilyenkor más tanár nézi át... pontot biztosan nem veszítesz vele, szerintem.
2016. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!