Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt bioszosok/kémiások!...

Emelt bioszosok/kémiások! Hogy ment a szóbeli? Milyen tételt húztatok? Nagyon nehéz volt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kémián voltam.

Nagyon-nagyon-nagyon szerencsés voltam:), azt hiszem, könnyebbet tudatosan sem választhattam volna - és a bizottság is kifejezetten nagyon kedves volt.

A) Ca és Mg bemutatása

B) Az NO2 dimeralizációjával kapcsolatos, nem elvégzendő kísérlet

c) A C2H6O összegképletű anyagok közül az egyik folyadék, egy másik viszont gáz. Miért?

Nektek is sok sikert! :)

2016. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszii!! És azt us hogy leírtad :)))
2016. jún. 2. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én biológiából voltam ma, elég kedvesek voltak, sokat kérdeztek, ha valaki elakadt. Szerencsém volt viszonylag a tétellel :) Szerintem csak néhány pontot vesztettem, egyetlen kis feladatrész volt, ahol kellett rávezetés, a többi ment.


Az A tétel a növények vegetatív szervei voltak. Mi a szár és levél feladata, milyen szár típusok vannak, levél részei. Mi az összetett és egyszerű levél, milyen a kétszikűek és egyszikűek levele. Szár, hajtás és levél módosulatokra két-két példa. Fás szár szöveti felépítése, évgyűrűk. Volt még egy kísérlet, aminél kicsit nehéz volt rájönni, mire gondolnak, az csak rávezetéssel ment. A trükk az volt, hogy amelyik növénynek több levele van, az többet párologtat, így jobban fogy a víz. Valamint kell tudni az edénynyalábok részeit is, mi hol szállítódik.


B tételem a szemlencse fehérjéiről, öregedésükről, szürkehályog kialakulásáról szólt. Kellett beszélni a fehérjék specifikus szerkezetéről és hogy mi az elsődleges, másodlagos, harmadlagos, negyedleges szerkezet. Aminosavakról is beszélni kellett és a peptid kötés kialakulásáról. Valamint szöveg alapján az izopeptid kötésről és a hatásáról a fehérjék szerkezetére. Kérdeztek még a szürkehályogról, a stressz fehérjék szerepéről, valamint a szemlencse szerepéről a fókusztávolság szabályozásában (akkomodáció). Ennek a tételnek én eléggé örültem, jól is ment.


Előttem lévők közül, amiket hallottam az szintén a fehérjékről minden, biokémiai és különböző feladataik. Valamint egy tétel, amiben szó volt a pajzsmirigyről, az ózonrétegről és a globális felmelegedésről is. Egy másik felelő pedig idegrendszer és hormonrendszert húzta, szimpatikus-paraszimpatikus hatások (vegetatív idegrendszer), illetve adrenalin. A B tételében pedig a cellulóztól és a sejthártyáról volt szó, ha jól értettem.


Ne izguljatok, sok szerencsét mindenkinek! :)

2016. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen részletesen leírtad! Tényleg jó tételed volt! Gratulálok :)
2016. jún. 3. 15:48
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én kémiából voltma ma. Acetilén molekulaszerkezete, fizikai tulajdonságai, égése, kémiai reakciói és élőállítása volt az A része. A B egy nem elvégezendő kísérlet volt amikor valaki kísérletezik CaO-dal és CaCO3-mal. A c része pedig az volt hogy ha egy atomhoz két ligandum kapcsolódik, akkor milyen térszerkezetek alakulhatnak ki, milyen ezeknek a polaritása és midegyikre egy-egy példa.
2016. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én ma voltam kémián,

A: Diének,poliének jellemzése butadién és izopren reakcioi

B: Az a nem elvegezendo kísérlet mikor Na2SO3ra sósavat csepegtetunk

C: Javítsa ki a szilárd anyagok jobban oldódnak meleg vízben, mint hidegben.


Sok sikert mindenkinek! ;)

2016. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: túl vagyok a biológián is:)

Ez a bizottság is kedves volt, és most is nagyon szerencsés tételeket húztam:)

A) Az élőlények csoportosítása energia- és szénforrás szerint, példákkal

B) Belső fül, különös tekintettel az egyensúlyérzékelésre


Sok sikert és kitartást mindenkinek:)

2016. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Pénteken voltam kémiából. :)


A: vas és alumínium összehasonlító elemzése

B: nem elvégezendő kísérlet: etanol+kánsav forró homokra csepegtetve gázt fejleszt (etén).a gáz elégetése,addíciója

C: HCl közömbösítése NaOH-val ésNH3-mal. az oldatok kémhatása


Nagyon aranyosak voltak,segítettek,ha kimaradt valami. :)

2016. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ! az Al Fe összehasonlítás nekem egy kicsit durva lett volna, de a többi az még viszonylag okés, jajj én meg majd csak kedd szerdán megyek, annyira rossz, hogy ennyire a végére tettek, és egymás után mindkettőt. Fúúú, de nagyon szépen köszi mindenkinek aki leírta, aranyosak vagytok!
2016. jún. 5. 18:13
 10/12 anonim válasza:

Kémia emelt:

A: Fémekről kellett beszélnem. fémrács, fémek tulajdonságai, redoxi sajátságaik, előállításuk, mindezekhez egyenletek, példák

B: elvégzendő kisérlet: réz-szulfát és ammónia oldat feleslegében a különféle reakciók.

C: kéndioxidból kéntrioxid előállítását miért 400-500 Celsius fokon végzik?

2016. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!