Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013as emelt bioszosok szóbeli...

2013as emelt bioszosok szóbeli mi volt?

Figyelt kérdés
ma volt emelt biosz szóbeli azt tudom. Megírnátok a tapasztalatotokat, és h mit húztatok?

2013. jún. 7. 18:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Én 2 témát tudok: 1/ Állatok kültakarója (miért? miből? hogyan épül fel stb) és a giliszták rovarok részletesen és összehasonlítani őket. Mmint a kültakarót. B tétele: mitokondrium és a DNS.

2.ebből csak azt tudom, hogy maga a tüdő. Nem alégzés, hanem a tüdő anatómiája

2013. jún. 7. 18:43
 2/12 anonim ***** válasza:

mindennap más 20 tétel van

(de ugye minden vizsgahelyen ugyanazok vannak aznap!)

2013. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, h ugyanaz van és évente változik.Más is ezt írta.
2013. jún. 7. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Ma már voltak emelt biosz érettségik igen. De én pl csak hétfőn megyek, kémiából csütörtökön.
2013. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pedig nem. Tanárom volt már vizsgáztató többször.

Elmondta,hogy hogy van. Úgy ahogy fentebb írtam,de ettől függetlenül a téma az évek során ismétlődhet.pl. fehérjeszintézis,csak más kérdések :)

de arra nagyon jó,hogy lásd mire számíts.

2013. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én hétfőn megyek, de egyik ismerősöm ma volt és azt mondta a 4. tételt húzta,ami fehérjeszintézis, genetika és a B tételben a mutációkról kérdeztek.

Ha valaki még volt esetleg az megoszthatná mit húzott : ) nem hinném, hogy minden napra más tételeket visznek be minden iskolába, azért nem kevés ember vizsgázik :D. Persze az lehet, hogy cserélgetnek.

2013. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a tételekben is ismétlődnek a kérdések, szóval teljesen fölösleges találgatni, nem kérdeznek teljesen mást másnap, csak más a sorrend, más a párosítás. Én kémiából ma voltam és pl.: az előttem lévőnek majdnem arról kellett beszélnie mint nekem az egyik részében:DDDD
2013. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megint megtudtam kettő tételt. Leírom nektek! :)

A tétel :

A levegő : összetétele, hogyan hat az élőlényekre, mitől különbözik az őslégkörtől, és hogyan alakult ki a mai levegő ?

Nagyvárosokban mik szennyezik a levegőt, hogyan hat ez az élőlényekre.

B tétel :

Zsírok emésztése, az emberi tápcsatornában hol történik az emésztése, hogyan szívódik fel.

milyen sejtalkotókba jut be ? milyen ott a kémhatás, milyen enzimek bontják ( itt a primer meg szekunder lizoszómákról volt szöveg a szövegből kileshető volt a nagy része. )

Milyen egyéb szerepe van a zsírnak, milyen szervrendszerben szövetben található meg ?


a másik:

9. tétel

A: TÜDŐ

1. Jellemezze a tüdő felépítését, elhelyezkedését.

2. Gázcsere és légcsere fogalma, valamint hol játszódnak le a testben (hol van gázcsere, hol van légcsere)?

3. Nyugodt be és kilégzés menete, vitálkapacitás fogalma

4. Mi a légmell, és miért veszélyes?


B: INFLUENZA (itt sorban nem tudom a kérdéseket)

1. A sejt melyik részében keletkezik a neuramidáz?

2. vírusok működése

3. a gyógyszer és a védőoltás hatásmechanizmusa közötti különbség

2013. jún. 8. 13:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én ma voltam. 1. tételt húztam, és nagyon jó volt. A. részénél ki kellett fejtenem, hogy miért 50-50% esély van arra, hogy fiú vagy lány lesz a magzat, mik a másodlagos nemi jellegek kialakító tényezők, a női és férfi nemi hormonok neve, termelődési helye és hatása, olyan betegség megnevezése, mely a férfiaknál sokkal gyakoribb és miért, mi az oka annak ,hogy a kopaszodás a férfiaknál sokkal jellemzőbb, miközben kialakító allélja ugyanolyan százalékban megtalálható a nőkben is. Itt volt 1-2 (pl utolsó is), amire nem gondoltam volna, hogy jó a válasz, amit mondok, pedig az lett :D mert az utolsóhoz azt írtam, hogy a férfiaknál heterozigóta formában is kialakul a kopaszság, nőknél viszont csak homozigóta formában. Pedig abszolút csak tipp volt, logikusnak tűnt.

B. rész. A dohányzásról kellett beszélni, táblázat alapján, hogy átlagosan hány szál cigarettát szív el egy személy egy nap alatt, kik körében nőtt a dohányosok aránya és miért, milyen negatívumai vannak, 5 betegség melyet a dohányzás vált ki. Amit itt mondjuk nem éreztem igazságosnak, hogy felsoroltam 5 jellemző betegséget, erre közölték, hogy de ezek a legsúlyosabbak és mondjak olyat is, ami azért nem ennyire durva. A feladat annyit mondott, hogy 5 betegség. Azt nem írta, hogy legyen benne halálos meg kevésbé durva lefolyású. Végül elég jó lett, 1-2 pontot levonhatnak, mert nem tudtam az aldoszteron hatását, meg ugye kérdeztek párat. Sztem olyan 45-46 pontos lett, de nem tudhatom biztosra.

Az előttem lévő 2 lány viszont elég érdekes volt, mindkettejüknek kellett az anorexiáról és a bulimiáról beszélni, az egyik - miután rákérdeztek - azt mondta, hogy a bulimia szervi megbetegedés, a másik meg mindenáron a refluxal akarta összefüggésbe hozni, aminek köze nincs hozzá. És hiába utaltak rá, hogy mit mondjon, egyszerűen nem...

2013. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jún. 10. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!