Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha könyvelô szeretnék lenni,...

Ha könyvelô szeretnék lenni, elég az okj-s képzés vagy valami gazdaságis fôsuli/egyetem kell?

Figyelt kérdés

Illetve van igeny könyvelôkre vagy már így is sok van?

Valamint hol keresik ôket? Cegeken kívül nem hiszem, ha csak valami magánember nem bízza meg ôket gondolom.



2016. jún. 3. 08:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én könyvelőnek tanultam OKJ-s képzésen, ott úgy működött hogy mentünk gyakorlatra és akik rendesen dolgoztak azoknak megajánlottak egy munkát mikor a gyakorlat ideje lejárt...ez igen sok emberrel megtörténik, tehát ha ügyes jó munkaeőr vagy számíthatsz rá. Már 1 év eltelt mióta végeztem a képzésen és sok régi osztálytársam akik másik munkahelyet akartak, találtak szóval van lehetőség benne. A 2 éves OKJ-k képzés kezdetben elég, de legalább még egy mérlegképes könyvelői képzést azért illik elvégezni...ebből vannak 1 és 2 éves verziók is.

Könyvelő irodák is keresnek könyvelőket cégeken kívül.


Az egyetemi végzettség ad előnyt de nem a legfontosabb ebben a szakmában. Inkább az hogy legyen gyakorlatod meg tudd jól végezni a munkát.

2016. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!