Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb évszámtanulás...

Melyik a legjobb évszámtanulási módszer?

Figyelt kérdés
Megkaptuk az összes évszámot töriből, 5-től 8-ig. Nem akar sehogysem a fejebe ''menni''. Holnap írunk belőle. Van kb. 100 évszám és 10-et kérdez a tanár. LÉGYSZI SEGÍTSETEK!!!! Fontos!!!!!!!
2010. ápr. 11. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy ezt kell mondanom, de erre szerintem még a legspécibb évszámtanulási módszer is kevés lenne 100 évszám megtanulásához.

Már alapból nem volt jó ötlet hogy egy napra hagytad az összeset...Mert ha egyszerre akarod begyömöszölni tuti össze fogod keverni.

2010. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem: nincs lehetetlen...
2010. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kötni vmihez, vagy összekapcsolni őket.

Pl én anno megjegyeztem, hogy 1038-ban halt meg István. Ebből már tudtam, hogy 1083-ban avatták szentté, mert csak meg kell cserélni az utolsó két számjegyet:)

Az utolsó két számjegyét pl kösd vmilyen dátumhoz (szülinap, névnap), az évszázadot meg azért el tudod helyezni:)

Olyat is lehet pl, hogy matematikai dolgokat keresel benne. Valami számtani sorozatot pl (1234 - növekvő számok-, bár nem tudom ekkor volt-e vmi:D)

2010. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen a töritanárunk erre kidolgozott egy módszert!


Kis kartontáblákra felírta az évszámokat, a hátuljára meg a hozzákapcsolódó eseményt!


Majd felmutatta a táblát elszámolt 5 ig, és aki tudta jelentkezett, vagy ha letelt az idő ő szólított valakit (ha nem tudta a diák a választ akkor passzolt de ez egy pont minusz)!


és egy füzetbe a névsorban annak a nevéhez húzta a vonalat aki jól felelt..


Aki 15 öt tudott az 5 öst kapott!!


Minden pénteken egy tanórát ennek szentelt!

Először az évszámokat mutogatta fel végig, azután újra összekeverte a táblákat és megfordítgatta és utánna meg az eseményekhez kellett évszámot kapcsolni...


Mire a végére értünk mind a kettőnek addigra el is telt az óra..

2010. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőlük pókerlapokat, és játsz pénzben :D
2010. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én úgy tanulom meg az évszámokat, hogy azon a dolgon kívül még mi történt abban az évben, vagy az azutánikban. Például:

1989-Rendszerváltás ; 1989-Az utolsó Trabant gyártása (+2 év)

2010. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
minek az évszámokat bemagolni? még mindig vannak ilyenek akik ezzel szivatják a diákot? érettségin az atlaszban benne van az összes évszám és meglehet nézni
2010. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Am nem az utolsó napra hagytam, már tanulom egy ideje, de sehogysem tudom megjegyezni! :S
2010. ápr. 11. 18:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, hogy sikerült?
2010. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress matematikai összefüggéseket; bontsd prímtényezők szorzatára az egyes számokat próbaosztásokkal, amiket számológéppel végzel el!
2010. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!