Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legjobb szókincsfejlesztési...

Legjobb szókincsfejlesztési módszer?

Figyelt kérdés
:D
2011. szept. 23. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Naponta új 10 szó.
2011. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgatsz, és jelölöd az új szavakat. Aztán újra és újra olvasod a könyvet.
2011. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
19%
Én 15 éves vagyok és (nem dicsekvésképp mondom) de olyan szavakat ismerek hogy a legtöbb felnőttnek leesik az álla tőle :D Azért van ez mert rengeteget olvasok egész kicsi koromtól kezdve, nem használok mindenféle rövidítéseket mikor írok, rengeteget beszélgetek intelligens témákról is például vallás, filozófia és nézek ismeretterjesztő csatornákat :)
2011. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Én ha lenne időm mostanság kifejezetten szókincset fejleszteni(sajnos nincs a munkám miatt),akkor így csinálnám(amíg a felsőfokút le nem raktam,addig így is csináltam):

veszek egy témát,pl. család,azonbelül akkor minden

anya

apa

nagymama

nagypapa

unoka

szülő

nővér

húg

bátty

öccs

anyós

após

sógor

meny

családi események:

keresztelő

temetés

esküvő

eljegyzés

stb.


Ha ezeket már mind vágod kívülről,akár álmodból éjjel kettőkor felverve,akkor mehetsz komolyabb témák felé is,autóalkatrészek(karburátor,ékszíj,hűtővíz,stb) fele is...


Ja persze utána célszerü kisebb szövegekbe ágyazva is megtanulni,hogy alkalmazni is tudd...

2011. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Joola ***** válasza:
én Harry Pottert olvasok. tök szép szavakat lehet tanulni:)
2012. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!