Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek idegen nyelv...

Szerintetek idegen nyelv tanulásakor melyik a legjobb módszer a szókincs bővítésére?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Az, amelyik a legjobban működik nálad.
2011. ápr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Idegen nyelvű könyvek olvasása, idegen nyelvű felirattal filmnézés (persze csak ha van türelmed rákeresni vlmire ha nem érted) meg persze az idegen nyelven internetezés
2011. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Én is angol tanulok, ezek az én "módszereim":

Először is: ha látok valahol egy szót (tv-ben, újságban, akárhol), és felkelti az érdeklődésemet, megszoktam nézni a szótárban. Viszont hiába nézem meg a szótárban, ha el is felejtem a jelentését, éppen ezért szerintem úgy a legjobb szavakat tanulni, ha az ember tudja kötni valamihez az adott szót. Gondolok itt arra, hogy például hallottad egy filmben a szót, bár én úgy szoktam, hogy ha nagyon tetszik egy szám, youtube-on rákeresek a dalra és szöveggel együtt hallgatom, aminek több haszna is van:

1. megtanulom a szövegét, tudom énekelni, nem csak hallás után makogok

2. ami a legfontosabb, megértem, hogy miről szól a dal, lefordítom magamnak nagyjából, ami szintén gyakorlás, illetve ha nem tudok belőle szavakat, megkeresem azokat szótárban és meg is jegyzem, hiszen ahogy korábban említettem, tudom kötni valamihez (a dalhoz).

Szerintem sokkal könnyebb így tanulni, "szórakozva", mint fogni, és bemagolni egy csomó szót.

Illetve a szinkronizálatlan filmek magyar felirattal való nézése, valamint az angolul való olvasás is hasznos, bár én a dalszövegekre esküdök a leginkább:) Többször is előfordult már órán, hogy a többiek nem tudták az adott szó jelentését, nekem viszont mivel egy dalnak hála találkoztam vele, egyből beugrott:)

2011. ápr. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, azt hittem, hogy kifejezetten angol nyelvről van szó...de mindegy, mert azok, amiket írtam a többi nyelvre is igazak:D Az utolsó voltam:)
2011. ápr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Használni kell a szókártyás módszert IS, a példamondatok megtanulását IS, sokat kell olvasni IS, és ekkor a leggyorsabb a szókincs fejlődése. Mivel egy szó megtanulása többféle tudást foglal magában (a szó lefordításának képessége pl. nem egészen ugyanaz, mint a használatának a képessége), ezért csak a többféle módszert egyszerre érdemes használni, nincs egy módszer, ami jobb a többinél.
2011. ápr. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!