Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek vagy ne menjek? (iskola...

Menjek vagy ne menjek? (iskola váltás, elköltözés)

Figyelt kérdés

Szóval nyolcadikos vagyok, itt a nagy vizsga, a suli választás. Én eddig úgy voltam, hogy maradok az eddigi iskolámba, ide járok már első osztály óta, erős, kemény iskola. Ismerem a diákokat, a tanárokat is, anyukám is itt tanít. Aztán elmentem egy másik városba most hétvégén. Ezelőtt is jártam már itt, itt laknak a rokonaink, de most különösen beleszerettem. Itt is van jó suli, talán egy nagyon-nagyon picit gyengébb. A szüleim is elengednének, mert anyukám is imádja. Lenne is ahol laknom.


Viszont, nagy rizikó lenne, mert senkit nem ismerek, és főleg a suli, tanárok miatt nagyon húzos lenne a váltás. Mert a mostani sulimban már tudom, hogy kik fognak tanítani, milyen tanárok. Itt nem ismernék senkit, és nagy szívás lenne, ha pl. sz*r magyartanárnőt kapnék ki, mert nekem az ilyenek fontosak. Plusz a szüleimmel se tudnék találkozni, ez még nagy hátrány lenne. Viszont mindenképp önállóbb lennék, és új embereket, helyeket ismernék meg. Nem tudom, hogy már késő-e ezen filózn, kb. 3 hét múlva vizsga. 15/L



2016. jún. 5. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mégis milyen vizsga van 3 hét múlva, és mi köze az iskolaváltáshoz?
2016. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem Magyarországon lakom.

így érthető?

2016. jún. 5. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem érthető. Emelgetsz egy vizsgát, nem tudjuk, mitől releváns, hogy három hét múlva lesz.

De akkor ezek szerint nem olyan fontos, de nem értem ennyi alapján mit lehetne tanácsolni. Neked kell eldöntened, mit szeretnél, mi valós vágy, mi csak egy fellángolás.

2016. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jó, akkor mindegy.
2016. jún. 5. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért kérdezte, mert Magyarországon ilyenkor a 8. osztályosokra nem vár már semmilyen nagy vizsga, és nem tudjuk, hogy külföldön hogy megy. Én legalábbis biztosan nem.


Szerintem lépj ki a komfortzónádból, és menj a másik iskolába.

2016. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján én nem mennék.

A mostani sulid jó színvonalú, szereted, és ott élnek a szüleid is.

Akár továbbtanulsz érettségi után, akár nem, lesz bőven időd akkor új helyeket megismerni és önállósodni. (Meg hát a nyári szünetek is alkalmasak erre.)

2016. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Romániában minden nyolcadikos vizsgát tesz le románból és matekből, a magyarok meg pluszba anyanyelvből is. Ezeknek a vizsgáknak az ereménye, össz átlaga és az öt-nyolcas év végi lezárásoknak az átlaga ad egy össz jegyet, ami szerint bejuthasz sulikba. Itt a jó tanulók elméleti liceumba mennek, a többiek meg szakra, persze van olyan jó tanuló, aki szakra megy, de az ritka. Ez a nyolcadikosoknál tényleg sorsdöntő, a vizsga jegyek átlaga az össz jegy 75%-át teszi ki. Az én sulimba (ahova járok) jönnek a jó tanulók, nagy hajtás van a bejutásért, én be tudok jutni ide.
2016. jún. 5. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!