Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségi plusz pont,...

Emelt érettségi plusz pont, ha 44.6 százalékom lenne akkor sehogyan sem járna az emeltért járó többletpont?

Figyelt kérdés
Idén emelt szintű érettségit csináltam, és hát elég rosszul sikerült, viszont ha a szóbelim 49 vagy 50 pont lesz, akkor az írásbelivel együtt még pont megkapom az emeltért járó plusszpontot. Viszont ha már 48 pont a szóbelim ( ami ugye simán lehet mert 2 pont vesztés az könnyen becsúszik), akkor 44.67 % összességében az érettségi, a lefelé kerekítés miatt csak 44 százalékom van elvileg. Ha ez lenne, hogy 44,6 százalékom van, akkor erre nincs valami méltányossági kérvény vagy valami hogy megkapjam mégis a plussz 50 pontot? Nem akarom ezen elbukni. és hát matematikailag meg 45nek kéne lennie. Volt már valaki ilyen szituban?

2016. jún. 5. 22:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, csak 45 százaléktól jár a pluszpont, amit mondjuk én elég nagy baromságnak tartok, szerintem 50% alatt többletpontnak is annyinak kéne lenni, mint a százalék, semmiképpen nem tartom helyénvalónak, hogy két azonos százalékra azonos pont járjon emelt szinten, mint középen.De sajnos így van.
2016. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztél?
2016. jún. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
én most pont ugyanígy vagyok xD 44 százalékos lett és nem adták meg a pluszpontot és ezt úgy hogy kettőből emelteztem és munka mellett készültem.Szóval együttérzek.
2022. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!