Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom verselemzésre hogyan...

Irodalom verselemzésre hogyan lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
A tanár azt mondja, hogy bármilyen verset kérdezhet. Akkor gondolom olyan ami nincs a könyvben. A probléma az, hogy nem tudom mit tanuljak meg rá. Oké, hogy életrajz meg a költő pályája, de olyan érdekes irodalomkönyvünk van, hogy ebből nem lehet sok mindent kihalászni. Ömlesztve bele van hányva minden, a nagyja verselemzés, tehát nem megyek vele semmire sem, mert nem ismert verset kér. Nem is tudom mit tanuljak meg. Képben vagyok egyébként a dolgokkal, tudom milyen verseket írtak az adott költők és azt is, hogy ezeknek mik a jellegzetességei. Vannak itt nekem lediktálva témakörök, de a könyvben ezekről csak verselemzések meg a kötet elemzése van. Én nem értem, hogy mit akar kérdezni egyáltalán. A múltkor is már megtanultam mindent, de még sosem írtam elemzésből jó jegyet. A csúcs a közepes, de erre tanulás nélkül is képes vagyok.

2016. jún. 6. 17:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!