Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg fog buktatni a tanár,...

Meg fog buktatni a tanár, indokolatlanul és a tanulmányi eredményemnek ellentmondóan. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Most, hogy itt az év vége lezárnak lassan mindenből, de matekból kereken 2,00-ra állok tizedesre pontosan és a tanárom azt mondta, hogy meg fog buktatni, de nem értem miért... Másoknak már az 1,6-ra is megadják a kettest, de valamiért nem kedvel a matektanárom ezért szándékosan meg akar húzni év végén. A kérdésem az lenne, hogy a diákoknak nincs valami jogszabály arra, hogy például: "1,80 század felett nem buktatható meg a diák." Vagy valami ilyesmi? Alapjába véve 4-es tanuló vagyok csak a matekkal van a baj, de már a kettessel is örömmel kiegyeznék. Tud valaki, valamilyen megoldást a problémámra? :(
2016. jún. 6. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

Az elso gondolatom az volt, hogy szerezz meg egy-ket jobb jegyet, de ha nem kedvel a tanar, akkor nem hiszem hogy nagyon engedne javitani. Vagy ad lehetoseget, mondjuk irat dogat veled, de olyat, amivel csak megszivat.

Szerintem celszeru lenne az igazgatohoz fordulnod. O majd elbeszelgethet a tanaroddal hogy 2 egeszre legyen mar olyan kedves es adja meg...

2016. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából, ha már nem lesz más választásom akkor így fogok tenni, de nem vagyok az az intézkedős fajta viszont az igazamért ki fogok állni, ha úgy adja az élet. Abban reménykedek, hogy van valami szabály arra, hogy nem lehet megbuktatni "X" átlag felett és ezzel megtudjam fogni a tanárt.
2016. jún. 6. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos törvényi szabályozás nincsen az osztályozásra vonatkozóan.


A jegyek és átlag figyelembe vételével kell kialakítani az érvényjegyet, de ettől a tanár eltérhet.

2016. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazabol nem tudom hogy remdes irott szabaly-e vagy csak iratlan, de a tanarnak csak az az egeszig van szabadsaga donteni a jegyrol. Vagyis 2,0 meg kell 2,95-re pedig akar megadhatja a kettes.

De hogy errol van-e konkret szabaly/torveny azt nem tudom. Mindenestre en meg mindig az igazgatot ajanlom foleg ha mar beszeltel a tanaroddal.

2016. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Az biztos, hogy bárhogy is kerekít önkényesen egy tanár, nem térhet el a gyakorlata a diákok körében, tehát nem adhat valakinek rosszabb átlagra jobb jegyet, mint akinek jobb az átlaga. Keresd fel ezügyben az osztályfőnököt vagy ha nem segít, az igazgatót!
2016. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy csak fenyeget.:)
2016. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg amúgy tantestületi nyomásra át fog engedni.
2016. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Az átlagot súlyozva számolják. Egy tz dupla annyit ér, mint mondjuk egy szorgalmi. Ha az összes tz-d egyes, akkor simán megbuktathat. Az se mindegy, hogy milyen a tendencia, ha az első félévhez képest a másodikban zuhanórepülés volt, akkor is megbuktathat.

Diszkalkuliád nem lehet? Csak mert minden másból jó vagy.

2016. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a házirendbe le volt írva, hogy honnantól köteles megadni a jobb jegyet a tanár. Mi mondjuk megkaptuk egyesével az összes tanuló beíratkozáskor 9.-ben a házirendet. De mindenképp reklamáljál, ha nem hajlandó megadni, ne hagyd magad!
2016. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!