Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS vizsgaidőszak! Egyetemistá...

SOS vizsgaidőszak! Egyetemisták, ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval elsőéves orvostanhallgató vagyok, és vissza van még az összes vizsgám (nem is voltam még vizsgázni). Az a problémám, hogy ha nem érzem magam elég felkészültnek, akkor mindig elhalasztom a vizsgát, viszont nem tudom magam rávenni arra, hogy leüljek tanulni, és felkészüljek rendesen. Szerintem rosszul is tanulok, mert amikor nekiállok, akkor nagyon lassan haladok. Állítólag okos vagyok, vagy legalábbis a szüleim meg a tanáraim mindig azt mondták, hogy meg tudom csinálni, meg el tudom végezni az egyetemet, és a felvételinél is bőven több pontom volt, mint a határ. Ennek ellenére sokszor gondolom, hogy nem fog menni, és feleslegesen pazarlom az időmet az egyetemre. És amikor valamit többször sem sikerül megérteni, akkor úgy érzem, hogy inkább feladom, és otthagyom az egyetemet. Viszont ez az álommunkám, hivatásom, és elképzelni sem tudom, hogy mi legyek ha nem orvos.

Légyszi segítsetek, már nagyon el vagyok keseredve..

Mit csináljak másképp, hogy üljek le tanulni? Ti hogy szoktátok, milyen módszerekkel tanultok?



2016. jún. 7. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na hát a legeslegrosszabb dolog, amit tehetsz, hogy halasztgatod a vizsgáidat. Nekem május 9-én kezdődött a vizsgaidőszak, 31.-én már végeztem. 3 szigorlat, 40 kredit, 4,6-os súlyozottátlag, jogász szak.

Az a tippem, hogy ne tedd át a vizsgát, mindig menj el legalább megpróbálni. Én vizsga előtti napokon tudok a legjobban tanulni, motivál, hogy a fejem felett lebed Damoklész kardja. Jelölj ki magadnak minden napra részket, hogy mennyit akarsz megtanulni (valószínüleg annyi úgysme fog menni, ezért hagyj plusz napokat). A lényeg az időbeosztás.

Hagyj magadnak időt pihenni is. Én 8.40-kor keltem, 9.30-kor álltam neki tanulni. 11.45-kor ebédszünetet tartottam 13.45-ig. Soriztam, játszottam, pihiztem. Utána 16-ig tanultam megint, újabb 1 órás szünet. Majd 19-20 körül befejeztem (persze minél közelebb volt a vizsga, annál tovább tanultam, római jog szigorlat előtti éjjel hajnali fél egyig fent voltam).

Prbáld ki a gondolat-térképet/elmetérképet, nekem nagyon bevált. [link]


És hogy mi motivál? Az, hogy elég sokat fizetek (nem államin vagyok, nem volt sajnos 460 pontom, csak 430 körül, mégis lekörözöm az államisokat érdekes módon..), illetve szeretem is, ezt is akartam mindig. És büszkévé akarom tenni a szüleimet is, illetve szeretnék majd annyit keresni, hogy minden sz*rt megvehessek amjd nekik, amiről le kellett mondaniuk azért, hogy én azt tanulhassam, ami az álmom.


Sok sikert! :)

2016. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is az motivál, hogy tudom hogy ha nem csinálom, meg fogok b.@szódni.

Ha nem sikerül 1 vizsga, instant 1 év csúszás.

Így a vége az, hogy képes vagyok hónapokig csak ülni , nem mozogni, alig enni, tanulni. Persze elég szarul érzem magam közben, de fejben dől el.

2016. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első válaszoló: nem szabad tolni a vizsgákat. Sajnos sokszor van olyan, h az ember nem érzi felkészültnek magát főleg olyan mamut-tantárgyak esetében, mint az anat, bikém stb. Nem is lehet mindent megtanulni, de a vizsgáztató se azt várja tőled, h mindent tudj, hanem minden témáról legyen egy általános átfogó képed.

Ha van tételsor, akkor én a készülés végén azt a taktikát szoktam választani, hogy minden tételről legyen 10 értelmes egész mondatom. Ne legyen olyan tétel, amiről nem tudsz legalább pár mondatot beszélni. A vizsga előtti napon én már csak ezeket az összefoglalókat szoktam elolvasni. Ez tudom, h pl. anatnál nem annyira megoldható, mert boncteremben lutri, h milyen tetemet kapsz de bifiz, bikém, sejtbiológia készülésnél segítség lehet.

Aztán: ha vmit nem értesz, nézd meg h van-e az intézetben lehetőség konzultációra, menj be és kérdezd meg. Volt, hogy otthon én is ültem néhány tétel fölött és bent pedig egy gyakvez elmagyarázta normálisan.

Végül csak egykori bikém gyakvezemet tudom idézni, aki mindig azt mondta a szigorlati parázásinkra, hogy "A sikeres vizsga első lépése, hogy a hallgató eljöjjön a vizsgára."

Hajrá!

2016. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld :)

Azért jöhet még..

2016. jún. 9. 01:03
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha mindig úgy mentem volna el vizsgázni, hogy úgy érzem felkészült vagyok, akkor még nem lett volna életemben egy vizsgám sem. 2 éve nem halasztottam el vizsgám, bár szívesen megtettem volna, de előre elhatároztam, hogy nem fogom. És megérte, jó volt ez így. Amúgy meg tervezd meg, hogy mennyit kell aznap haladnod, annyit haladj is mindenképp. 7-8 órát aludj minden nap, még ha lemaradtál akkor is. Aztán a kitűzött időpontban menj el vizsgázni, és a vizsga napján délután már soha ne tanulj! Nekem az új energiát mindig az adja. Ja és ne keseredj el, ha már eljutottál az év végéig, nem rosszabb vizsgaidőszak ez, mint a félévi. Csak legyél kitartó, menni fog! :)
2016. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mondjuk nem vagyok a legjobb módszerek forrása - egyébként az tényleg az, amit az első írt. Csúsztam is másodévben, de megcsináltam keresztfélévben az anatszigót és most passzívon vagyok. Szeptembertől meg harmadéves.


Bár nekem inkább az volt a bajom, hogy az élettanra való tömény 1 hónap készülés és a bikém után annyira kikészültem, hogy nem bírtam már az anattal is. De az élettan szigorlatra úgy mentem el, hogy ez sosem lesz meg, esélytelen - erre kihúztam az egyik kedvenc tételem, a látást, rögtön ötössel indítottam. A végére összességében 4es lett, pedig reggel még azon gondolkodtam, hogy el sem megyek. Azóta nincs olyan, hogy nem megyek el vizsgára. :D


Egyébként ismerem az érzést, anat szigó előtt egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ennyi mindent észben tudok tartani, és mivel keresztfélévben csináltam, a vizsgáztató tanárok között se lehetett válogatni, meg sumákolni se. Hallottam sztorikat többiektől, tavaszi rendes vizsgákon ugye ott hagynak a teremben másik 5-6 hallgatóval, volt ismerősöm, aki begyömködte a szemet egy bélbe, mert lfaszt sem tudott róla. :))) Na, nálam ez nem játszott, ott állt fölöttem Katz végig. Brrr Katz. Na mindegy, hála égnek azon is túl vagyok.


De jövőre szigorú stréberség van, már most előre olvasgatom a patoszkönyvet, minden nap 2 óra tanulás szorgalmi időszakban is, jegyzetelés, bejárás. És versenyvizsga. Komolyan kell venni, na, az ellazázásból nem sült ki semmi jó... Még ha szerencsém volt is legtöbbször, a gyomorgörcsöket senkinek sem kívánom...

2016. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!