Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kitűnő, ötös tanulók! Hogy...

Kitűnő, ötös tanulók! Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Soha az életben nem voltam kitűnő, a reál tárgyak nem mennek, de amúgy szinte mindenből 4-es vagyok, csak matekból 3-as, tehát rossz tanulónak sem mondhatom magam, de azért szoktam 2-es, 3-as dolgozatokat is írni, sajnos. Olyan jó lenne, ha egyszer kitűnő vagy majdnem kitűnő lennék.

Főként a kitűnő tanulók válaszai érdekelnének: Amikor hazaértek a suliból, mit csináltok? Jártok különórákra, edzésre? Ha igen, előtte vagy utána tanultok? Hány órát tanultok? Hétvégén mennyit tanultok? Van valami módszer, amit alkalmaztok? Tudom, hogy ez valamennyire agy kérdése is, de azért csak lehetne belőlem is kitűnő.

Jövőre szeretnék jobban tanulni (tavalyi bizonyítványomhoz képest eléggé rontottam), esetleg kitűnő lenni, de jó pár különórát is kinéztem magamnak: hangszer (heti 1x60 perc) ének (heti 1x50 vagy 60 perc), nyelv (heti 1x60 perc) plusz még szeretnék itthon edzeni, az is egy óra, heti négyszer. Szerintetek ez így menni fog vagy túl sok?


2016. jún. 14. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Világ életemben kitűnő voltam, most már gyógyszerészhallgató vagyok, de ez továbbra sem változott.

Gimiben igazából nem tanultam sokat, de a házit mindig megcsináltam. Nem mennyiségre kell mérni a tanulást, hanem minőségre. Én addig tanultam, olvastam a tanagyagot, amíg nem tudtam elmondani rendesen.

Hosszabb anyagoknál írtam egy 15-20 szavas nagyon rövid vázlatot, amiben csak azokat írtam le, amikre ki kell térni a felelet során. Ezt olvasgattam dolgozat/felelet előtt.

Szerintem belefér az idődbe a tervezeted. Sok sikert a javításhoz! :)

2016. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én jövőre érettségizem,öt év alatt kétszer voltam eddig kitűnő, tavaly és idén(azelőtt volt egy vagy két négyesem). Általában ahogy haza érek egyből tanulni kezdek,nem szeretek késő estére hagyni semmit,de sokszor volt már,hogy elég sokáig kellett tanulnom.

-Külön órákra/edzésre nem járok.

-Kb 2-3 órát szoktam tanulni(dolgozatok számától is függ)

-hétvégén vagy kevesebbet vagy többet a hétköznapinál,megint a dolgozatok számától/anyag nehézségtől függ

-Én általában kijegyzetelem a fontosabb kulcsszavakat és azokat olvasgatom. Néha kártyákat írok(pl törihez,mert az évszámokat sokszor nehezebben jegyzem meg) Amúgy matekból én sem vagyok a legjobb,de nagyon sokat szoktam gyakorolni és így mindig összejön egy négyes-ötös. Tényleg sokat számít,hogy mennyi időt fektetsz egy adott tárgyra.

Szerintem simán kivitelezhető az,hogy ennyi különórára járj.

2016. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!