Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves orvostanhallgatók!...

Kedves orvostanhallgatók! Milyen könyvek kellenek első évben?

Figyelt kérdés

Elsősorban az SZTE érdekelne,de máshova járók is írhatnak.

Illetve azt szeretném kérdezni,hogy a 2014-es kiadású 728-oldalas Réthelyi Miklós- Szentágothai Funkcionális anatómia könyvet kell megvenni vagy a régebbi 3 köteteset? Csak azért kérdezem mert ez az újabb csak 700 oldal, míg a régi 2000 oldal.



2016. jún. 15. 11:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve megvan itthon az Ember anatómiájának atlasza (Dr.Kiss Ferenc- Dr.Szentágothai János) 1967-es kiadás. Használható ez még? Gondolom az ember anatómiája nem változott :D
2016. jún. 15. 11:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Sotés vagyok, úgyhogy csak a funckis kérdésre tudok válaszolni. Az új A4-es, a régi meg fele akkora sincs, ebből adódik a különbség. Tartalmilag nagyjából ugyanaz, bármelyikből tudsz tanulni. Túlárazva régit ne vegyél.
2016. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem SZOTÉre járok, így nem tudom milyen könyveket használnak. De ne vegyél minden könyvet! :D Egyrészt drágák, másrészt sokat alig fogsz használni, ráadásul fénymásolva, lespirálozva is pontosan ugyanolyan jó. (amikben nem fontosak az ábrák) Nekem például eredetiben egyenlőre "csak" a Sobotta, 3 kötetes zöld funcki (ezt érdemes beszerezni valahonnan, a új 1 kötetes nagy alakú állítólag tele van hibákkal), szövettan könyvek vannak meg. (Illetve most tervezem beszerezni az élettan és bikém könyveket)

Embryológia, Orvosi kémia, Sejtbiosz, Bifiz stb. könyvek spirálozva is pontosan olyan jó szolgálatot tettek/tesznek. (Bár ez DOTE, gondolom a SZOTE tárgyai nem nagyon térhetnek el ettől)

2016. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3 kötetes kisméretű, a kétkötetes meg nagy, ebből adódik a különbség, ahogy már valaki írta. Gondolom tartalmilag olyan nagyon nem változott, bár az új kiadást nem olvastam.

De teljesen mindegy, hogy a régit vagy az újat veszed meg.

Atlaszból is teljesen jó a régi.


Tanácsként annyit mondanék, hogy:

1. Eszedbe se jusson mindent megvenni, amit az év elején kiadott listában írnak! Fele totál felesleges.

2. Várd meg az évkezdést, mert egyrészt akkor vannak akciók, másrészt akkor kapsz jegyzettámogatást.


Szerintem első évben egy atlaszt érdemes beszerezni, ill. a funkcionális anatómiát, bár őszintén szólva könyvtári példánnyal is túl lehet élni az első két évet szerintem..


A többi könyvet inkább fénymásolva érdemes beszerezni.

2016. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én most végeztem el az első évet a SZOTE-n. Kicsit hosszú lesz a válaszom, de remélem segíteni fog, ezek a saját tapasztalataim. Amit érdemes megvenni: a fehér, legújabb Sobotta, sokkal átláthatóbb és nagyobb képekkel van tele, mint a piros és a zöld. Na már most nekem zöld volt otthon, de én 90%-ban a TIK-ben tanultam (Tanulmányi és Információs Központ Szegeden, egyetemi könyvtár, rengetegen tanulnak itt) és itt MINDEN könyv megvan amire szükséged van, szóval ha kellett akkor én itt használtam a fehéret. De ha van rá kereted, érdemes megvenni. Az évkezdéshez Szegeden hozzátartozik egy 16e Ft értékű tankönyvtámogatás, én ebből vettem meg az új A4-es funkcit, de szintén a könyvtárban sokat használtam a régebbieket, és ebből a 3 kötetes zöldet ajánlom inkább! Anatómiára ezenkívül szükséged lesz még jegyzetekre, amiket bármikor megtudsz venni a Boldogasszony úti fénymásolóban, év elején erről is fogsz kapni információkat. Ezek nem drága dolgok, én megvettem a BS-t (nagyon ajánlom),Mihály András - Anatómia Essentialis 1 (ezt is nagyon ajánlom, főleg, hogy az intézet prof-ja készítette, a felső és alsó végtagot jól leírja), valamint SUGI jegyzet (ez kidolgozott tételsor, alsó és felső végtag, nekem ez is hasznos volt) ezeket érdemes megvenni, de ha tudsz gépről tanulni, ha beviszel egy pendrive-ot ingyen ráteszik. Aztán fizikából nem érdemes semmit venni, nekem volt Biofizika könyvem, soha nem használtam, ha kellett a könyvtárban kinyitottam. Kémiára szintén fénymásolatokat vettem, ez a szervesnél nagyon hasznos, meg van egy Tina nevű kémia jegyzet ezt majd mondják, hogy vedd meg. Sejtbiológiából az intézet által készített előadásjegyzeteket összeszerkesztik a fénymásolóban és azt kell megvenni, csak ebből kérdeznek a demókon és vizsgákon. Latinból van könyv, de fénymásolat is, teljesen mindegy. Összeeségében, érdemes fehér Sobottát kutatni az Eladó orvosi könyvek csoportban, valamit három kötetes funkcit! Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, írj privit! Valamint a biofizika fénymásolatom, ha érdekel eladó és a kémia fénymásolatok is :))
2016. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!