Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben érvénytelen az...

Ilyen esetben érvénytelen az emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Ahova jelentkeztem kötelező egy emelt érettségi, nekem ez 44%-os lett (töri,sajna a szóbelim iszonyat lehúzták) így nem jár a +50 pont.


Viszont ettől függetlenül a szakra megvan a kellő pontszámom,de a felvin mégis azt írja ki,hogy érvénytelen a pontszámítás.

Tehát csak a 45% feletti emeltet tekintik érvényesnek felvételinél? Remélem érthető a kérdésem.


2016. jún. 16. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem, a 44%-os is érvényes. Ha a felvi azt írja, hogy nincs meg a pontod, akkor valamit elszámoltál. Nem éred el a minimum pontot. Ugye tudod, hogy plusszpontok nélkül kell meglennie a 280-nak (kivéve emelt érettségi és még egy-két dolog)? Tehát a nyelvvizsga nem számít.
2016. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy ezt a nyelvvizsga nem számít dolgot megváltoztatták, tavalyig tényleg így volt, de idén tudtommal már nem...
2016. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Újonnan már a nyelvvizsgáért számító +28/40 pont is beleszámolható a minimum pont eléréséhez.


Milyen szakra jelentkeztél, és hogy sikerültek az érettségik?

2016. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Ú, elnézést kérek akkor! Köszönöm a javítást!

Viszont akkor nem tudom, hogy mi lehet a probléma.:/

Lehet, elírtál valamit.

Pontosan mire jelentkeztél és milyenek az eredményeid?

2016. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

biztos, hogy a megfelelő érettségi tárgyakat nézed?

Mert az oké, hogy emelt töri kell, de mi a másik tárgy, amivel felvételizhetsz? magyar? angol? esetleg matek?

45% alatti teljesítmény is eleget tesz a ''kötelező emelt érettségi'' kritériumnak, feltéve ha eléred a határt,

a ponthatárnál elég csak 252-t elérni, a nyelvvizsga 280-ra emeli, ahogy írták fentebb is. (hátrányos helyzet miatt járó többletpont viszont nem emelt!)


Egy példa: Ha jogra mész önköltségesre

és emelt törin 41%-t értél el

közép magyaron 85%-t

akkor 252 pontod van, És ha van nyelvvizsgád is, akkor elvileg esélyed van arra, hogy felvegyenek :)

[a legrosszabb érettségi átlagszázalékkal és full kettes évvégi jegyekkel számoltam]

2016. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azért mert kötelező az emelt, és így már nem éred el a minimum ponthatárt?
2016. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 teljesen eltaláltad.

Önköltégesre jelentkeztem, 280 pont a szükséges (esetleg pár pontot emelnek)

Angolból van egy középfokú komplex nyelvvizsgám (TELC), az irodalom érettségi 87%-os lett, a történelem 44%. Illetve van egy diákolimpián elért második helyezésem,amiért úgy tudom szintén jár plusz pont.


Az év végi jegyeim pedig kettő kettes,kettő négyes a többi ötös.

Mégis azt írja,hogy nem érem el a minimum pontszámot, ha át írom 45%-ra akkor már szép eredményt mutat. Már ellenőriztem és biztos önköltégessel számoltam.

2016. jún. 16. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
De milyen szakra jelentkeztél? Felvételi tárgy a magyar? Mert amit leírsz, duplázós módszerrel ez 280 pont kereken.
2016. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jogra
2016. jún. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!