Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a szóbeli magyarból?

Nehéz a szóbeli magyarból?

Figyelt kérdés

Holnap megyek szóbelizni azonban a magyartól nagyon félek...Többször átolvastam a tételeket de még is úgy érzem, hogy nem tudok semmit. Egyedül a töri az amitől nem félek, abból nagyon sokat készültem mivel tovább viszem:)

Aki esetleg már volt az mesélne ?


2016. jún. 20. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én zanza tv-s videókat néztem ezekről a barom költőkről. Legtöbbje megjegyezhetetlen pedig rengetegszer néztem. Én Ady háburúellenes költészetét húztam, hála istennek erről tudtam beszélni nagyon ez még aránylag egyszerű volt. De mondjuk kihúztam volna egy Pilinszkyt vagy Berzsenyit valószínűleg semmit nem tudtam volna, hiába tanultam sokat.


De ha kihúzol valaki olyat aki nem megy akkor kezdd el azt mondani, hogy kiemelkedő magyar költő volt, hazafi, tanárként dolgozott, Nyugat szerkesztője, szerelmi bánatban szenvedett stb. Ezeket azért érdemes mondani mert ezeknek a hülyéknek kb a 95%-ára igaz.

2016. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:D :D első kommentelő :D



kérdező, szerintem nem kell aggódnod, én is sokat tanultam, izgultam, de végül megnyugodtam, és emlékeztem a dolgokra, még akkor is ha olyan tételt húztam irodalomból amit aznap reggel már teljesen kiment a fejemből hogy egyáltalán létezik. A nehezebbektől voltam megrémülve, aztán kihúztam egy olyat amiről könnyebben tudtam beszélni :) Ha megtanultad nem lehet gond. Lesz időd felkészülni, gondolkodni is.

2016. jún. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mindegyikhez tudj valamit hozzászólni!

Valami forrásszerűség van, pl. egy vers. Ha mást nem akkor elemezgeted (végső megoldás). Meg ugyebár van 1-2 téma, ahol nincs vers...

Én is úgy éreztem, hogy nem tudok semmit, de a felkészülési időben kissé megnyugodtam és nagyjából eszembe jutottak a dolgok :) 30 perc alatt lehet gondolkozni. Írtam a papírra mindent, ami eszembe jutott. Szerencsére viszonylag jó tételt húztam ki.

Utána, amikor elmondtam a mondandóm, akkor a tanár is tett fel kérdéseket. A nyelvtan ami kevésbé ment jól és így kaptam 39 pontot szóbelin :)


Tehát bármit kapsz, használd a forrást, tanárodat kell meggyőzni a tudásodról! Valószínű rendes lesz. Beszélj és felkészülési időben próbálj valami logika szerint felelni, én a lapon beszámoztam utána mindent és felelés közben nézegettem. Idézeteket írtam ki, stb.


Nyelvvel kezdtem, annyira beparáztam, hogy egy hogy vagy kérdésre se tudtam válaszolni, kellett egy kis idő, de szerencsére oldódott és kizártam az összes többi tanárt, mindig csak az adott tanárra néztem. Mintha a többi bent sem lett volna :)

Húzz jó tételt :P

Sok sikert kívánok egyébként! :)

Én már szerencsére túl vagyok rajta, fantasztikus érzés, amit holnap már tapasztalhatsz is :)

Menni fog, nem kell annyira izgulni! Bár mindenki ezt mondja... én sem hittem el...teljesen mind1, te sem fogod :D Persze akkor valóban kell, ha nem tudsz semmit, de szerintem, ha minden tételbe belenéztél, akkor olyan nagy gond nem lehet. "többször átolvastam" - tehát túl nagy gond nem lehet :)


Sok sikert még1x és majd írd, hogy milyen lett! :) jah és próbálj pihenni, ami nekem nem sikerült :'(

2016. jún. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom!:)

Lassan megyek...alig birtam aludni :D de csak arra gondolok hogy vege lesz vegre :)

Ha vegeztem irok:)

2016. jún. 20. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!