Szeged vagy halasszak?

Figyelt kérdés

Első helyen SOTE-t jelöltem meg, de nem lesz elég pontom, mert nagyon elrontottam a fizika emeltemet. Második helyre SZTE-t jelöltem, voltam nyílt napon is, alapból tetszik az egyetem és sok jót hallottam, de nem tudom hogyan döntsek.

Egyrészt már nagyon megszerettem Pestet, megszoktam a közlekedést, megvannak a törzshelyek, már kb mindenhova odatalálok, itt van az összes barátom, Szegeden senkit nem ismerek. Másrészt tudtommal külföldön a SOTE-nak elismertebb neve van.

Nem tudom, hogy halasszak-e és jövőre újra megpróbáljam vagy inkább elmenjek a szegedire..Szerintetek?

(Mindkettőn általános orvosi szakról lenne szó)



2016. jún. 20. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos akarsz lenni vagy sem? Ez itt a kérdés. Nem a város. Ha igen, csináld, ha nem, akkor meg hagyd a francba. Én 3 kört próbáltam. Ha felvettek volna Kukutyinba is elmentem volna érte.
2016. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
és ilyenek akarnak orvosok lenni ...
2016. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha pesti lennél, talán azt mondanám, érdemes megpróbálni. De ha úgyis kollégista leszel vagy albérletes, akkor én pestiként azt mondom, kifejezetten örülnék Szegednek. Szeged klassz város, az egyetem nagyon is jóhírű, legalább új helyeket és új embereket ismersz meg. 6 év alatt igazán lesz időd barátokat is szerezni:))
2016. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

"és ilyenek akarnak orvosok lenni ..."

Milyenek? Akik megpróbálják egyetem választásakor szem előtt tartani a későbbi lehetőségeiket?


Kérdésre: Én nem halasztanék, menj Szegedre aztán max 2. év végén megpróbálhatsz átjelentkezni.

2016. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mit takar az, hogy "ilyenek"?

Nem gondolom, hogy attól, hogy nem tudom melyik orvosi egyetemmel járok a legeslegjobban rossz orvossá tenne engem majd...nyilván mindenki szeretné a legjobb döntést hozni a jövőjét illetően.

Az hogy orvos szeretnék lenni, nem kérdéses. De szerintem mindenki beláthatja, hogy nehéz teljesen új lappal kezdeni, itt hagyni a barátokat, családot, ismerősöket. Nem gondolnám, hogy ettől kevesebb lennék emberileg.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! Még van időm eldönteni, igazából csak ijesztő, hogy ez a döntés valószínűleg az egész hátralevő életemre hatással lesz.

2016. jún. 20. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb döntés ilyen. Hatással van. Felelősséggel tartozunk érte. Ahogy majd a szakmai döntéseidért is felelősséggel tartozol a jövőben.
2016. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel tisztában vagyok. Szeretném a lehető legjobb döntést hozni. Azért írtam ki a kérdést, mert szeretnék mindent figyelembe véve dönteni és ez egyrészt segít összeszedni a gondolataimat, az érveket, másrészt pedig arra gondoltam, hogy hátha valaki ír olyat, amire esetleg eddig nem is gondoltam.
2016. jún. 20. 13:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiban tudok neked segíteni, hogy ha nem kutatni szeretnél, phd vagy ilyesmi, hanem dolgozni, akkor teljesen mindegy, hogy Magyarországon hol végzel. Én ugyan nem Szegeden végeztem, de az összes Szegedi ismerősömet tárt karokkal várták szinte mindenhol. (A legtöbben az északi országokba és Németországba mentek)
2016. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó hír! Engem is Németország érdekelne ha egyszer úgy döntök, hogy nem maradok. :)

(egyelőre Magyarországon képzelem el magam orvosként, de nem tudom, hogy 6-7 év múlva ugyanígy fogok-e érezni)

2016. jún. 20. 19:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Hány pontod lett?
2016. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!