Szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és rendkívül érdekelne hogy hogyan zajlik egy szóbeli vizsga. A menetét tudom, de engem mégis az atmoszféra érdekelni. Esetleg nincs valahol valami videó (mindegy milyen tárgyból) ami egy igazi szóbeli érettségit tartalmaz?

2016. jún. 23. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Most érettségiztem. Nem olyan gáz mint gondolnád. Az atmoszféra szerintem nyugodtabb, mint írásbelinél. Ha tanultál rendesen nem lesz baj. Nyelvet kivéve lesz felkészülési időd mindenből, ahol források alapján írhatsz egy vázlatot a feleletedhez. Annyi az egész, hogy míg a feleletedet tervezgeted a többiek lehet felelni fognak, az nálam nem volt zavaró, de lehet valakinél az.


Eleinte nyomasztó lehet a gondolat, hogy egy bizottság előtt kell felelni, de igazából nem kekeckednek, csak azzal kell kommunikálnod aki feleltet. A többiek csak két esetben figyelnek rád, ha nagyon rossz vagy, vagy ha nagyon jó.

2016. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy volt a megnyito és mivel én voltam a második a nevsorban az első négyet már ki sem küldték. Mind a négyen húztuk a tételt. Magyarral kezdtünk az elsőnek volt fel órája, aztán beszélt 10 percet kB, utána jöttem én de nekem már 30+10 percen volt kidolgozni. Aztán ahogy befejeztem kihúztam a törit és így tovább.


A hangulat egyébként nagyon nyugis. Előtte féltem de ahogy beleptem a terembe elmúlt minden félelmem. Az asztalon lehet egy pohár víz, szőlőcukor, atlaszok. Amikor kimesz felelni nézz a tanárra akinek mondod de mindenki bátorítóan fog mosolyogni meg ilyenek szóval nekem egy jó élmény volt ez a szóbeli.

2016. jún. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyitóértekezleten az elnök köszönt mindenkit, elmondja az emelt érettségiseket, illetve, hogy ki az első 5 ember. A várakozó teremben ki volt függesztve, hogy ki kb. hánykor megy be és mivel kezd. Egyszerre 5-en voltunk bent. Ha valaki végzett, akkor jött a váltás. Nyelven kívül mindenből van 30 perc felkészülési idő. Magyarhoz lehet használni szöveggyűjteményt, ha regényt húzol, akkor azt is. Törinél pedig atlaszt. Nekem személy szerint sok is volt a 30 perc. Addig hallgattam az éppen felelőt. Csak a vizsgáztató tanároddal beszélsz. A többi tanár segítőkész, legalábbis nálunk így volt. A legtöbben nem is figyelnek. :)
2016. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Videóról ne is álmodozz, ez nem is indokolt, és kötve hiszem, hogy bárki hajlandó ország-világ elé tárni a vizsgahelyzetben való szerencsétlenkedését. Az összes jelenlévő hozzájárulása kellene.
2016. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!