Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eszperantót még elfogadják...

Eszperantót még elfogadják pontszámban felvételinél?

Figyelt kérdés
Érettségi

2016. jún. 23. 22:31
 1/8 anonim válasza:
Már régen nem. Túl egyszerű belőle levizsgázni,nagyon sokan az eszperantó nyelvvizsgával jutottak diplomához anno. Gyakran használt európai nyelv kell,bármihez is akarod.
2016. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha csak azt írják követelményként, hogy államilag elismert komolex nyelvvizsga? Mármint ezeknek megfelel az eszperantó is. Tudsz mutatni hivatalos információt róla?
2016. jún. 25. 22:49
 3/8 anonim válasza:
Keress róla te hivatalos információt. Nekem ezt az angol tanárom mondta már vagy tíz éve. Kérdezz rà a sulinál. Ennél egyszerűbb módja nincs.
2016. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
a túl egyszerű hazugság és pl: Vácon elfogadják Aporon, de van ahol nem....
2016. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3. A kérdésem pont erre vonatkozik, hogy én nem arra vagyok kíváncsi, ki mit hall, kinek mit mondanak, hanem hivatalos információ. Amit én nem találtam annál konknkrétabban, hogy felvételihez államilag elismert komolex nyelvvizsga kell, amit eszperantóból is lehet tenni (origó), ezek mellett sokan mondják, hogy azt már nem fogadják el, ezért kértem hivatalos információt.
2016. jún. 26. 15:35
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés tényleg csak arra vonatkozik, hogy felvételinél többletpontba beszámítható-e úgy, ahogy más nyelvek.
2016. jún. 26. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi többletpontokról szóló követelmények megfogalmazása az, hogy "...államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum..." - tehát NINCS semmilyen kitétel vagy korlátozás a nyelvekre vonatkozólag.


NINCS tehát lehetőség arra, hogy bármelyik egyetem vagy felsőoktatási intézmény saját hatáskörban korlátozza a nyelvek listáját, a kérdésedre a válasz tehát az, hogy IGEN, az eszperantó nyelvvizsga után is járnak a többletpontok.


Leggyorsabban valóbban az eszperantót lehet megtanulni, de figyelj rá, hogy tanulni azért ezt is kell, és érdemes legalább egy félévet rászánnod a tanulásra.


A nyelvet sok helyen tudod tanulni, célszerű körülnézni a központi eszperantós weboldalon. Ha a saját városodban nincs tanfolyam vagy magántanár, az eszperantót jól meg tudod tanulni internetes tanfolyam keretében is.

2016. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi hetes! :)
2016. júl. 5. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!