Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél nyelvvizsga hány pontot...

Fél nyelvvizsga hány pontot ér egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sikerült komplex nyelvvizsgát szereznem, csak a szóbeli része van meg (középfok), viszont nem találtam sehol sem választ erre a kérdése. Valaki esetleg tudja? Vagy van olyan, aki hasonlóképp járt egyetemi felvételi előtt, min én?

2016. jún. 17. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Peti? :DD


Egyébként sajnos csak komplex (írásbeli+szóbeli) nyelvvizsgáért jár pont. :/

2016. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
0 pontot ér.
2016. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem jár érte pont, csak koplexért. :/
2016. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is megerősítésem, 2 éve hasonló helyzetben voltam, sokat hívogattam a illetékeseket, annyi derült ki, hogy régen valamikor járt érte valami 8 pont, de ez már 2011 (kb.) óta nincs :(

legfeljebb akkor jár fél nyelvvizsgára pont, ha igazolod, [kódszámmal] tehát nem elég egy helyi orvosi igazolás, hogy súlyosan diszlexiás vagy, (sikertelen írásbelinél). A diszgráfia is elég lehet, ott is szintén egy megyei igazolás kell, és évekre visszamenően :(

minden kiskapukat felkutattam én is.. már annyira kellet az az egy pont, hogy bárcsak lestem volna nyelvvizsgán azt az egy szót ami miatt nem értettem egy 2 pontos feladatot, csak lett volna meg...átérzem

2016. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, most buktam el a felvételimet így. :"D Ezt annyira nem tartom fair-nek, ráadásul nekem is így 1-2 ponton fog múlni... De köszi szépen a válaszokat, ment mindenkinek a zöld. :)
2016. jún. 17. 21:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem a nyelvvizsgán 1 pont hiányzott, a felvételin meg 3..

azóta azt tanulom amit nem is igazán akartam, de idén döntöttem úgy, hogy lassan azt is kéne tanulni, amivel terveim vannak az életben.. :/ az egy évet hogy újrafelvételizzek nem akartam otthon tölteni...talán még helyrehozhatom ezt az egészet.

remélem összejön de ha mégse, ne tanulj olyat amit nem akarsz:/

2016. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is 1 ponton múlt... :/ Olyat nem jelöltem meg, amit nem akarok tanulni. Ha nem jön össze, akkor 1 évet dolgozom vagy elmegyek valami okj-s képzésre. :) meg még egyszer nekifutok a nyelvvizsgának.
2016. jún. 18. 09:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha sajátos nevelési igényű tanuló vagy, akkor megadják a 28 pontot (de csak akkor ha igazolni tudod), ha meg nem vagy az, javaslom tedd le az írásbelit is!
2016. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga így is-úgy is kell a diploma megszerzéséhez. Gimi közben, után szerintem sokkal jobb letudni, mint egyetemen szenvedni vele.


Egyébként én is olyan szakon kezdtem el tanulni, ami nem érdekelt, aztán otthagytam, kihagytam egy évet és most nyelvvizsgáztam (sikerült szerencsére) illetve újraérettségiztem, hogy felvegyenek. Sosem késő, hajrá mindenkinek!

2016. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló, mi nem tetszett? és hova felvételizel most?

nem akarok fórumot csinálni a kérdés alatt, csak érdekel, és persze ha nem titok :)

2016. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!