Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti fellebbeznétek? Nem tudom...

Ti fellebbeznétek? Nem tudom ezt lenyelni! Szóbeli biológia érettségi.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gondom az hogy nem kaptam elég pontot biosz szóbeli érettségin. Ez megtörténik persze, be is nyelném ha arról van szó, de teljes mértékben teljesítettem a feleletet, mindent elmondtam folyékonyan, sőt 2x néztem rá a lapomra csupán hogy tudjam hol tartok, egyébként szóról szóra fejből elmondtam mindent a témakörről. Energiagazdálkodást húztam, gyakorlatból meg a reflex vizsgálatát. Az energiagazdálkodást teljesen kiveséztem,nem akadtam meg, egy szót hagytam ki egy mondatból, de egyből pótoltam mikor rákérdezett a tanár, Reflex témában pedig egy mondatot rosszul mondtam, a tanár kijavította.Erre a szóbelimet 79%-osra értékelte!! Tudni kell azt is hogy nagyon szétszórt és ingerült volt a tanár, mert a férje reggel karambolozott, állítólag ezért volt feldúlt, már az első tanulókkal is veszekedett, én a legutolsó voltam konkrétan. Ez így számomra elfogadhatatlan, sokat készültem és tudtam az anyagot még ma is tudom, mindet.Azt is vállalnám hogy egy független bizottság előtt újra szóbelizek, mert mind a 40 tételt kívölről betéve megtanultam! Most így tudok valamit tenni? Vagy ez nem hátrányos megkülönböztetés? Állítólag csak jogszabálysértéssel lehet fellebbezni szóbeli érettségin, de ez így mégis csak jogtalan!!! Bármikor bizonyítom a tudásom.27 éves vagyok, már rég érettségiztem, de most jöttem rá hogy fősulira szeretnék menni, így javítottam 2 tantárgyból.Még bosszató ráadásul fizettem érte és bejártam az esti órákra, amik tök fölöslegesek voltak mert csupa általáos dolgot mondtak mindig csak órákon amit szinte alapvetően tud bárki...Felfoghatatlan ez számomra... :( vagy csak a befizetett vizsgadíjamra játszott a suli? :( SOS

2016. jún. 25. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmilyen módon nem tudsz fellebbezni, kizárólag a szóbeli vizsga után lehet, még aznap. És alapvetően csak olyan dolgok miatt tudsz, hogyha valamit nem szabályszerűen csináltak, tehát pl. nem hagytak elég időt a felkészülésre stb.


Egyébként a vizsgabizottság nem egy emberből áll...

2016. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvasd el, ez alapján sajnos nincs sok esélyed.

Egyébként az eredményhirdetést követő 5 napon belül lehet fellebbezni.

2016. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez egyébként egy esti gimnázium, ahol ismétlőztem. Képzeljétek egy ottani tanuló aki nem a jó jegyre hajtott mert nem készül főiskolára, s még az írásbelije is jóval rosszabb lett mint az enyém szinte ugyan olyan százalékot értünk el, most írta :/ ez vicc, nevetséges... :( Tényleg sokat tanultam és jó lett pedig a szóbelim... Ja ez a tanuló már egy másik nap vizsgázott, 4 nap volt vizsga, ő a harmadikon szóbelizett én az elsőn, nála biztosan jobb passzba volt a tanár...
2016. jún. 25. 15:48
 4/13 A kérdező kommentje:
..ennyi erővel mindegy lett volna ha a hasukra csapnak és beírnak nekem egy %-ot, én meg nem töröm magam!
2016. jún. 25. 15:49
 5/13 A kérdező kommentje:
na, itt van.... ezen tanulő 2%-kal jobb eredményt kapott bioszból mint én és azt mondja nem volt tökéletes a felelete! :((
2016. jún. 25. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
5 napod van fellebbezni, ha történt jogszabálysértés. Menj be mindenképp az iskolába és beszélj az igazgatóval, vagy a felelős helyettesével.
2016. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Persze, beszélek az iskola igazgatójával, a biológia vizsgatanárral is beszélek ezt jeleztem is az iskola felé hiszen nézzen igen is a szemembe és magyarázza el mi hiányzott a feleletemből! Beszéltem egy jogi tanárommal és ő is ígérte hogy hétfőre utána néz a dolognak és ő is egyeztet az iskolaigazgatóval. Pont azon gondolkoztam hogy még bizonyítani is tudom hogy helyt állt a feleletem mivel a piszkozati lap amin kidolgoztam a tételt megmutatja a tudást amit immár bizonygatnom kell.. Borzasztó hátbavágás ez nekem a sok befektetett idő, munka, álmok s önhibámon kívül elesek tőle másfél évre legalább. Ősszel mindenképpen teszek mégegy javító érettségit, jövő szeptemberig pedig leteszek egy középszintű nyelvvizsgát hogy ennyivel is előrébb legyek, ha már egyszer így jártam. Ügyemet viszont nem hagyom annyiban, ha jegyemen nem is javíthatok az oktatási hivatalhoz fordulok

panaszért mert ok nélkül megkárosítottak, hátrányos helyzetbe kerültem miattuk hiszen idén nem kezdhetem főiskolai tanulmányaimat. Ezt nem tudom annyiban hagyni mert nem engedné a lelkiismeretem.

2016. jún. 26. 13:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon helyesen cselekedsz, kedves kérdező! Ha van valami fejlemény akkor azt szívesen elolvasnám.
2016. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi lett ?
2018. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, fellebbeztél ?
2018. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!