Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az E-felvételi azt írja a...

Ha az E-felvételi azt írja a középiskolai bizonyítványra hogy "Feldolgozva" akkor miért küldözget hiánypótlásról levelet az Oktatási Hivatal?

Figyelt kérdés
2016. jún. 29. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudhatnánk ezt?
2016. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legutóbb az OH-tól kapott általános tájékoztatásban ez áll:


"A felsőoktatási felvételi eljárás során a dokumentumok közül kizárólag

- alapképzésre, osztatlan képzésre, illetve felsőoktatási szakképzésre történő jelentkezés esetén érettségi bizonyítvány másolatának hiányára, a jelentkező által a jelentkezési kérelemben megjelölt, a tanulmányi pontok számításához szükséges középiskolai bizonyítvány megfelelő oldalairól készült másolatok hiányára,

- mesterképzésre történő jelentkezés esetén a felsőoktatási végzettség, szakképzettség igazolásának hiányára küldünk hiánypótlási felhívást."


Tehát te megjelölted, hogy szeretnél tanulmányi pontot számítani (megadtad a középiskolai eredményeidet), de nem küldtél be mindről bizonyítványt. Gyakori hiba, hogy utolsó 2 évről küldesz, de pl. a beírt tárgyat nem utolsó 2 évben tanultad, hanem mondjuk 10-11-ben.


Az, hogy feldolgozva, teljesen természetes. Annyit jelent, hogy valaki megnézte, ha nem így történt volna, nem is kaphattál volna hiánypótlási felszólítást, mert nem tudták volna mire küldjék.

2016. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is benne van szerintem hogy ha már feltöltötted akkor figyelmen kívül hagyhatod. Nekem is küldtek, de még nem volt diplomaosztóm úgyhogy nincs mit addig feltöltenem :D Szerintem mindenki kaphatott aki bárhova jelentkezett :)
2016. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is küldtek, azután 1 nappal, hogy feltöltöttem mindent..

Ez valami automatikus üzenet, amit azoknak küldtek el, akik x időpontig nem raktál fel a dokumentumokat, és pl én meg pont azután a dátum után 1 nappal raktam fel.

Nyugi, ha azt írja ki, hogy feldolgozva, ne foglalkozz vele.

2016. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2. Nyilván fel van töltve szépen minden, azért vagyok kiakadva. Amúgy a "Feldolgozva" azt jelenti hogy ellenőrizték és jó, ha hiányos lenne akkor az lenne ott hogy "Elutasítva".


De mindegy remélem az utolsónak igaza van

2016. júl. 1. 03:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!