Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvekből készüljek...

Milyen könyvekből készüljek az emeltszintű kémia érettsegire?

Figyelt kérdés
Kemiabol szeretnék emelt szinten érettségizni. Bevallom őszintén semmit az ég világon nem tudok kémiaból, még az alapokat sem! Sőtt, régebben meg is buktam kémiaból! Mióta az eszemet tudom, orvos akarok lenni. Elhatároztam, hogy bármi áron leérettsegizek kemiabol és biológiabol, es megmutatom mindenkinek(ELSŐSORBAN MAGAMNAK) hogy kepes vagyok rá!!! A segitsegeteket szeretnem kerni, meg hozza abban, hogy melyik könyvek készitenek fel legjobban az erettsegire? Mindenkepp mozaikos könyvekből szeretnek tanulni, nagyjabol tudom is hogy melyeket kell beszereznem, azonban nem tudom hogy melyikkel kezdjem es hogyan haladjak ugy, hogy az alapoktol eljussak az emeltszintu erettsegiig?!?!? Légyszi, ha valaki tud segítsen, nagyon hálás volnék! Addig is köszi szépen! ;)
2016. júl. 3. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el a mozaikos könyveket az alapoktól. Ha tényleg olyan rosszul ment régen, akkor a 7. osztálytól. A 7. osztályos könyv kémiai alapokról szól, a 8. osztályos szervetlen kémia, elég "szájbarágósan".

9. osztály ismét elkezdi az általános kémiát. A szervetlen kémia a 9-es könyv végén és a 10-es könyv elején van, az utolsó nagy rész pedig a szerves kémia. A 9-10-es könyvek kicsit kibővítve és kicsit másképp vannak feldolgozva az érettségire felkészítő könyvekben - ez utóbbihoz van példatár is).


Nagyon ajánlom még a Villányi-féle érettségi felkészítőt - ehhez is van példatár. Ami megkerülhetetlen még, az Villányi Ötösöm lesz kémiából című példatára kifejezetten a számításokhoz, el kell kezdeni az elején, és egyesével végigcsinálni, legalább az A) feladatokat (általában van B, néha C feladat is). Az A feladatokhoz vannak levezetések is, nem csak megoldások.


Ezen kívül még kell foglalkozni a kísérletekkel (ugyan elvileg csak a szóbelire kell, de érdemes már az írásbelire tudni őket, hiszen az írásbelin is van kísérletelemzés.) Több gimnázium is csinált ezekhez segédanyagot, és vannak tanfolyamok, ahol el is lehet végezni az elvégzendő kísérleteket.

Az érettségi előtt persze érdemes nézegetni a régi érettségi feladatsorokat is.

2016. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mozaik 9, 10, 11-12 mindenképpen, ebben a sorrendben. A 11-12-ben össze van foglalva az egész anyag, szóval először tanuld párhuzamosan a 9-essel utána a 10-essel.

Mozaikos számításos könyv nem szükséges, helyette mindenképpen szerezd be az Ötösöm lesz kémiából példatárat és megoldásokat. Ajánlott minden feladatot megoldani, továbbá az eddigi közép- és emelt szintű számításokat is oldd meg.

A számításokat mindenképpen tanárral tanuld. De ha az elmélethez sincs alapod, akkor azokat is. Eredményes felkészülést!

2016. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! ;)
2016. júl. 3. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!