Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet úgy emeltszintű biológia...

Lehet úgy emeltszintű biológia és kémia érettségit tenni, hogy magamnak tanulom (tanár nélkül)?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok(10. osztályos). Egészségügyi szakközépiskolába tanulok és nagyon szeretnék orvosira menni, ám a magántanár fizetésére nincs lehetőségem. Megtudnám úgy csinálni az emelt érettségiket, hogy nem járok külön tanárhoz? Valaki segítsen! Ha bármi ötlet, javaslat van szívesen fogadom. Ha valaki esetleg érettségizett már így, külön órák nélkül és sikerült neki a min 45%, az nagyon szépen kérem írjon!

2016. máj. 27. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom mi ebben lehetetlen, főleg, hogy így is egészségüggyel foglalkozol, nálunk kb a fél gimnázium emeltezik mindkettőből és nem nagyon van 45% alatti.
2016. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 45%-kal semmire nem mész! És ez nyilván nagyon nehéz, persze semmire nem lehet azt mondani, hogy lehetetlen. Diákmunkával kereshetnél annyi pénzt, hogy kijöjjön belőle egy magántanár legalább heti 1-1 órára.
2016. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Semmi lehetetlen nincs benne. Az alábbi könyveket feltétlenül ajánlom:

- Mozaikos biológia 10-11-12. osztály. (Az érettségire való felkészítője, ami 2 kötetes, elég gyenge.)

- Mozaikos kémia érettségire való felkészítő (ebben több is van, mint külön az évfolyamos könyvekben)

- Villányi: Ötösöm lesz kémiából (van benne kb. 1500 feladat megoldásokkal, minden típuspélda le van vezetve)

- Villányi érettségire való felkészítő könyve

- a kémi kísérleteket több gimi is kidolgozta, letölthetőek


Ami még hasznos lehet:

- Berend vagy Szerényi-féle biológia (de elég csak pár résznél hozzáolvasni, ezek nagyon részletesek)

- Villányi érettségire való felkészítő példatára

- a 2-3 biológia feladatgyűjtemény közül az egyik (mindegyikben vannak megoldások is)

- régi érettségik (az Oktatási Hivatal honlapjáról letölthetők)


Ezekből teljesen jól fel lehet készülni, nemhogy 45%-ra, de a 80% is reális cél lehet. Ha a levezetés ellenére nem boldogulsz valamelyik számítással, akkor a problémás feladatokat elvinném egy tanárhoz, de nem kell rendszeresen járni hozzá. És ajánlom, hogy keress egy helyet, ahol megcsinálhatod a kémia kísérleteket (ha pesti vagy vagy be tudnál jönni miatta, az ELTE szokott ilyet szervezni, pár ezer forintért, az nagyon megéri)

2016. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. máj. 28. 08:25
 5/5 Triixii válasza:

nem tudom, mennyire kellenek még válaszok, de én az orvosin vagyok, és én se vettem soha egy magánórát sem semmiből.

sok kitartást, és lásd, semmi sem lehetetlen! :)

2017. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!