Közgazdaság, nyelvek?

Figyelt kérdés

Pénzügy és Számvitelt tanulok, de a nyelvek nem igazán érdekelnek.

Angolul felsőfokon tudok beszélni, szakmai része is megy.

Németből van egy középfokú nyelvvizsgám, de a szintem tényleg annyi is. Megértem amiket mondanak (átlagos témák), meg nem halnék éhen egy német nyelv környezetben sem, de nem akarom tovább fejleszteni.

Mennyire elég a munkaerő piacon 1 nyelv?


2016. júl. 4. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerencsésebb, ha többet beszélsz. Az angol már annyira alap (főleg a közgazdászoknak), hogy kb mindenki beszéli. Érdemes mellé összehozni valamit, ami kiemel a többiek közül! Esetleg egy harmadik nyelv?


(Én franciát tanulok, szívesen mesélek róla, ha érdekel)

2016. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tendencia nem ezt mutatja, hogy alap dolog lenne az angol nyelvtudás. Felsőfokú az egyetem miatt sok mindenkinek megvan de nem igazán tudják a gyakorlatban is hasznosítani.

Illetve munka közben is (multiknál) az angol.dominál, ha dominál. Franciával számomra az a baj, hogy annyit tudok "ui", az alapokról nehéz volna felépíteni, akkor inkább a némettel szenvednék. :)

Persze mesélhetsz róla, kitudja lehet meghozod hozzá a kedvem. :)

Ment a zöld.

2016. júl. 4. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Én akit ezen a szakon ismerek, mindenki felsőfokon beszéli az angolt - és nem csak papíron. Ezért írtam, hogy ma már az angol nem számít extrának, mert ha tőled nem kapnak valami különlegeset, majd kapnak mástól :/


Én biztos inkább olyan nyelvet választanék, ami érdekel, mert sokkal könnyebb tanulni, ha van hozzá motivációd. A francia nagyon klassz, de nehéz nyelv. Nehéz vele elindulni és kitartás kell, hogy ne add fel az első hónapokban, de ha belelendülsz, ugyanolyan könnyen fejlődhetsz benne, mint pl angolban. Sok a szabályuk, még több a kivétel, és újra kell hozzá tanulni a kiejtést is. Ennek ellenére én nagyon szeretem :)

2016. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!