Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy bekerüljek...

Lehetséges, hogy bekerüljek az orvosira így?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es(jövőre 11.-es). Nyelvtagozatra járok,és most novemberben jöttem rá,hogy orvos akarok lenni.Kémiából és biológiából ötös vagyok, a tanár mondta is,hogy az osztályban kémiából az egyik legbiztosabb a tudásom, azonban mi kevesebb óraszámban és nem emelten tanultuk a kémiát. A biosz meg mindig is nagyon érdekelt.Most szeptembertől fogok járni magántanárhoz heti egyszer,és felvettem a suliban a kémia-biosz faktot. Ha rendszeresen tanulok,sokat ismétlek,szerintetek így lehet esélyem a természettudományos évfolyámtársaimmal szemben bekerülni az orvosi egyetemre majd 2 év múlva?

16/L



2016. júl. 4. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem csak természettudományos suliból osztályból mennek orvosira. vagy szerinted mindenki már nyolcadikosként eldönti, hogy hova akar menni érettségi után? Simán felvehetnek csont nélkül, de ha mégsem, akkor majd egy évvel később.
2016. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sima ügy. Tanulj rendesen és hajrá. Üdv: egy debreceni orvostanhallgató :)
2016. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam két éve, nyelvtagozatra jártam, de felvettem a biológia és fizika faktot (utóbbit lehet választani a kémia helyett felvételi tárgyként) és most érettségiztem, 463 pontom van, szóval elég bizakodó vagyok a bekerülést illetően. :) Szóval így még nagyon-nagyon jó eséllyel be tudsz jutni.
2016. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még nagyon időben vagy :) én jövőre érettségizem, szintén nyelvi osztályba járok és még nemrég döntöttem el, hogy orvosira jelentkezek. Kémia fakton voltam én is idén, de bioszra nem jártam...(mondjuk nálunk hivatalosan csak egyre lehet járni), kémia magántanárhoz majd most kezdek el járni, de még így is reménykedem, hogy sikerülni fog. Te pedig még tényleg időben vagy, pláne, hogy már is mindkét faktot felveszed és magántanárhoz is járni fogsz, szóval hajrá! :)
2016. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges, sokaknak sikerült már így, magántanárral meg különösen nagy esélyed van, ott be tudod pótolni azt, amivel több órája lenne egy tagozatosnak. A tanárod is bizakodó meg van még két éved szerintem mindenképp összejöhet sok sikert :)
2016. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nyelvtagozatra jártam, egy év alatt készültem fel, elsőre felvettek. Vedd komolyan, tanulj rendesen. De persze ne hanyagold a hobbijaidat, barátaidat emiatt, sikerülni fog, ha lelkiismeretes vagy.
2016. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kéttannyelvűsként kerültem orvosira :)) (a bioszt ráadásul angolul tanultam, de magyarul érettségiztem belőle)
2016. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!