Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom jelentkezzék e...

Nem tudom jelentkezzék e orvosira. Szerintetek értelmes így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most végeztem egy erős gimiben a 10. osztállyal, ahol 4,5 lett az átlagom. Régóta szeretnék orvos lenni, de a faktra (biosz, kémia) már most kell jelentkezni, és nem tudom megéri e ezzel a 4,5ös átlaggal, mikor akik orvosira mennek általában kitűnők, vagy majdnem kitűnők. Gyorsan kéne dönteni a fakt miatt és őszintén, az angol talán kicsit jobban is megy mint a természetudományos tárgyak, viszont azzal kevés jó szakmát ismerek.

2016. júl. 2. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan egy 4,5-ös átlag miatt elbizonytalanodtál? Jézusom...
2016. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akik orvosira mennek általában kitűnők, vagy majdnem kitűnők"

Rosszul tudod. Nekem pl jobb átlagom van itt orvosin,mmint gimiben valaha. Utáltam, rosszul éreztem magam. 9-ben 4 tantárgyból kaptam kegyelem kettest, köztük fizikából és matekból pl. Most leszek negyed éves, nem csúsztam és tanulmányi ösztöndíjat is kapok. A csoporttársaim döntő többsége 1-2 év halasztással kezdte az egyetemet és majdnem mind dupláztak. Talán 1-2 embert ismerek, akik végig kitűnők voltak és rögtön egyetemre jöttek gimi után.

Persze ehhez az kell, hogy az ember tényleg ezt akarja csinálni. Ha te már egy 4,5-ös átlaggal is meggondolod, akkor valóban nem biztos, hogy idevaló vagy, mert ezt szívből kell akarni. Tiéd a döntés.

2016. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angol nem életcél önmagában, az csak alap. Az angol fakt legfeljebb a középfokú nyelvvizsgához segít hozzá, de azt önállóan is el tudod érni. Az orvosi - na az egy hivatás.
2016. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az erős gimik hátránya. Nyilván ha egy gyengébből mész ahol te vagy a legjobb az osztályban és látod hogy kb csak neked van esélyed orvosira menni meg se fordul ilyen a fejedben :) De az erős gimiknek épp az a lényege hogy bár rosszabb jegeyket kapsz de több tudást kapsz így könnyebben be is kerülsz akár egy orvosira. És attól még hogy nem megy a magyar vagy a töri lehetsz jó orvos ráadásul ott a duplázás is amikor csak biosz kémiából kell jónak lenned és senkit sem érdekel az átlagod :)
2016. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úúúhh, ha én az átlagom alapján döntök..tipikusan az a gyerek voltam aki már kiskorától tudta, hogy mi akar lenni : orvos orvos és orvos.

Az átlagom 4-es körül volt gimiben MINDIG. (Elárulom egyszer majdnem meg is buktattak, mert egyszerűen nem érdekelt az irodalom és a tanár egy ősbunkó nő volt, aki még a kommunizmusban élt..) 3 tantárgyra viszont az életemet tettem.. biosz, kémia, fizika.. Bioszból és kémiából emelten érettségiztem, a duplázásra hajtottam. Ami össze is jött, mert a biosz 88% a kémia pedig 86% lett. :)

2016. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!