Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell bejelentenem a...

Hogyan kell bejelentenem a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak, hogy most sikeres érettségit tettem és felsőfokú intézménybe fogok valószínűleg továbbtanulni, illetve kapok a nyári szünet alatt árvaellátást?

Figyelt kérdés

Van esetleg ilyen letölthető lap amit csak ki kell töltenem az adataimmal?

Vagy hogyan írjak nekik ilyen levelet ha postai úton szeretném intézni?



2016. júl. 6. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A valószínűleget nem kell bejelenteni. Majd akkor jelentsd be, amikor már való is lesz, nemcsak színű. Akkor kérsz az egyetemről egy igazolást a nappalis hallgatói jogviszonyodról, és visszamenőleg kifizetik az árvaellátást. Szerintem nem kell új kérelmet beadni, hanem az igazolással levélben kérni a további folyósítást.
2016. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, csak azért gondoltam hogy írni kell nekik egy levelet mert már kiküldték a papírt aminek egy részét nekem a másik részét pedig az intézménynek kell kitöltenie, de akkor ezek szerint jól értelmezem, hogy ha majd csak akkor küldöm vissza nekik ezt a papírt amikor felvettek és jelentkeztem a suliba? Nem lesz ebből baj? Mert ugye 15 napom van bejelenteni az ilyen változásokat és június 24-én az érettségi letételével megszűnt a tanulói jogviszonyom..
2016. júl. 6. 11:23
 3/3 H* válasza:
100%
Nem hiszem, hogy baj lesz vele.:D Nagyon sokan így vagyunk ezzel, viszont előbb ugye jelentkezni kell az új iskolába. Fel kell hogy vegyenek. Majd csak szept. elsején tudjuk kitöltetni a papírokat, hogy hivatalosak legyenek. S mint az előttem levő írta, visszamenőleg is megkapjuk a pénzt.
2016. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!