Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megértem a német újságok...

Ha megértem a német újságok cikkjeit, rendszeresen olvasom őket: politika, gazdaság, környezet. Stb. , akkor van esélyem egy sikeres felsőfokú német nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Csak írásbelire megyek októberben, de minden nap német cikkeket olvasok, és egyre jobban megy már, már gond nélkül megértem a legtöbb cikket. A levélírás viszont nehezebb, az aktív szókincsem nem olyan bő. Így van esélyem a felsőfokra? Hogy fejleszthetném magam? 2 hónapja még csak 76%-os középfokú tesztet írtam a nyelviskolában...
2011. aug. 28. 18:49
1 2
 1/11 .schwulbini. ***** válasza:
de azért a nyelvtant se felejtsd el, rohadt fontos az is.
2011. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az is vmi ha tidod mi a gyengéd

arra gyúrj rá


elsőnek is igaza van

nyelvtant is gyakorold


+

az nem elég ha megérted a dogokat, neked is tudnod kell megszólalni, mégha most csak írásbelire mész is..

Szóval kiejtést, intonációt is muszáj fejleszteni..



de jól csinálod


semmiképpen nem árt ha úgy gyakorolsz amit írtál

2011. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*tudod
2011. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Az újságcikkek kb. középfokú szintet képviselnek.
2011. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

azért ha komolyabb, nívósabb újságokról van szó az már nem csak középszint lehet


amilyen témákat írt a kérdező (politika, gazdaság) az alapján egész minőségi lapokat olvashat

2011. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Középfokon teljesen más szövegek vannak általában, nem ezek az életszerű szövegek, és mivel már 3 éve megvan a középfokúm, 12 év némettanulás után érzem, nehezebbek azok a cikkek, amiket olvasok, mint egy középfokú szöveg. De nem tudom, mennyivel nehezebbek... De egyébként vannak felkészítő könyveim, ott is elég jól mennek a szövegek.

Szóbelire majd később, tanárral szeretnék készülni, most valahogy még a levélírást kellene erősítenem.

2011. aug. 28. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha ezt kérdezned kell akkor nem nincs esélyed rá.
2011. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

sztem na eggódj


kicsit túl van ragozva a felsőfokú nehézsége


persze nem azt mondom h pikkpakk megvan, de nem ördöglakat..


ha így folytatod, tuti meglesz!

2011. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
-ne aggódj
2011. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

19:10


A politikai, gazdasági cikkek sokkal könnyebbek nyelvi szempontból, mint pl. a hétköznapi szófordulatok.

2011. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!