Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lennék szimpatikus a...

Nem lennék szimpatikus a tanárnak, vagy csak szimplán 'beskatulyázott'?

Figyelt kérdés

Van egy tanár az egyetemen, aki már az előző szemeszterben is tanított. Előző vizsgaidőszakban megajánlotta a jegyet, majd megkérdezte, hogy szeretnék e javítani (3-as lett). Akkor a vizsgákkal el voltam havazva, így megköszöntem a lehetőséget és nemet mondtam.


Azóta akárhány beadandót írtam (nem csaptam össze, sokat foglalkoztam velük) és akárhány szóbeli vizsgáján voltam, mindig 3-ast adott. Se jobbat, se rosszabbat.


Érdekes, mert a többi tanártól 4-eseket, 5-ösöket kaptam, csak ő ilyen aranyos. A többieknek nem tudom, milyen jegyeket ad.


Lehet, hogy azért ilyen, mert előző félévben nem javítottam, valamint észre vette, hogy egyik előadásán forgattam a szemem? (:D) Kis létszámú csoportól van szó, és emlékszik az arcokra, nevekere, mindenre...



2016. júl. 7. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de ha már azelőtt is 3-ast adott neked megajánlott jegyként, hogy úgyszólván "megsértetted" volna, nem lehet, hogy ő egyszerűen nem szeret jó jegyeket adni? A többi tanár itt lényegtelen - inkább a csoporttársaidnál szimatolj körül, hogy mennyire ad 4-eseket, 5-ösöket, és milyen munkára. Persze ezzel se érsz sokat, mert ha direkt pikkel rád, akkor se tudsz vele kezdeni semmit, direkt szembesítésnél is valószínűleg letagadná.
2016. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg sem kérdezem őket, mert 99%-ban biztosvagyok benne, hogy nem mondanák meg, ha 5-östől rosszabb jegyet kapnak, vagy hazudnak, és azt mondják, hogy 5-öst kaptak. Beadadót elkérni? Hát...
2016. júl. 7. 23:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elsőre hármast kaptál, miért olyan hihetetlen, hogy máskor is csak hármasra sikerült?
2016. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb tanár el se olvassa a beadandókat, csak ellenőrzik a terjedelmet és a formai követelményeket.

Amúgy lehet szólni a tanárnak, hogy szeretnél visszamenni javítani. Másodszorra csak nem hármasod lenne.

2016. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!