Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki kollegiumban lakott!...

Aki kollegiumban lakott! Szerette? Mit nem szeretett, mi volt a hatranya (ha volt)? Mi volt hasznos benne? Megbanta? Vagy esetleg orok elmennye valt? Meseljetek el rola mindent, kerlek! Mivel 9. osztalyba oda megyek es felek.

Figyelt kérdés
Nem lesz olyan, mint egy borton? xD Mert csak 2 ora hosszat szabad mashol lenni, aztan vissza a koleszba..
2016. júl. 9. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt a 8. kolis évem, ebből 5 évet töltöttem középiskolai kollégiumokban (4 év gimi+1 év OKJ).

Nem mondanám, hogy kifejezettem szeretem ezt a létformát (de nem is utálom), valószínűleg azért mert elég antiszociális vagyok.

Előnye, hogy osztálytársakkal vagy egy tanulócsoportban, akik ugyanazokkal a problémákkal küzdenek, mint te, így tudjátok egymást segíteni (órai jegyzetek, közös dolgozatra való felkészülések, stb.), és segít megtanulni alkalmazkodni másokhoz.

Hátránya, hogy nagy mértékben korlátoznak. Például a szilenciumok alatt kell megcsinálni a leckét, felkészülni a felelésekre, amit én kifejezetten utáltam, mert éjszakai bagoly vagyok, akkor szoktam tanulni is.

Összességében nem bántam meg (nem mintha lett volna más lehetőségem), sokkal toleránsabb és alkalmazkodóbb lettem az évek alatt.

2016. júl. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*kifejezetten
2016. júl. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!