Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz ötlet...

Szerintetek is rossz ötlet volt? (Lent)

Figyelt kérdés

Általános iskolában 6 éven át angolt tanultam, viszont gimiben csak emelt németre vettek fel. Szerintetek is rossz ötlet volt, hogy emelt németre mentem?

Megkérdeztem pár embert, nagy részük azt mondta, hogy nagyon nehéz a német, én pedig megijedtem ettől, mert nem vagyok valami jó nyelvtanuló...


2016. júl. 13. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt olyan gimiben, aki általánosban angolt tanult, de mégis a németes csoportba került. Úgy tudom, hogy kezdetben a többiek segítettek neki, de utána ő lett az egyik legjobb németes az egész osztályban. Szóval semmi sem lehetetlen.
2016. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként is, ha rá vagy kényszerítve, akkor bármilyen nyelvet viszonylag hamar meg tudsz tanulni, legalább is ez az én tapasztalatom. De ehhez tényleg az kell, hogy olyan helyzetekbe kerülj, amikor használnod kell, és mások is kommunikáljanak veled az adott nyelven.
2016. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 évig tanultam németet általánosban, utána gimiben olyan tanárokat kaptunk németből, hogy visszasüllyedtem egy nagyon kezdő szintre. Angolból viszont jó volt az oktatás, plusz tanárhoz is jártam, és 4 év alatt meglett egy középfokú nyelvvizsgám és egy emelt érettségim. (németül kb megszólalni nem tudok) Úgyhogy bármi lehetséges. :)
2016. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!