Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű kémia érettségin...

Emelt szintű kémia érettségin kísérletezni is kell?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a felkészülést, és erdekelne, hogy van e kísérleti rész. Mivel en magam készülök, vagy is nem magam, ha nem egy ismerős segít a felkészüléseben, ezert nincs ra lehetőségem, hogy megcsinljam a kiserleteket! Ez gondot jelent érettséginél? Mit kell ilyenkor csinálni? Hol tudnám bepótolni ezeket? Mi történik ha kihagyom a kiserleteket? Valaki, aki szinten egyedül keszült fel, hogyan oldotta meg?

2016. júl. 16. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, van kísérletezés emelt szinten, a szóbelin. Viszont nem biztos hogy elvégzendőt húzol, néhány kísérletet elég csak elmagyarázni, viszont sok van, amiket meg is kell csinálni. De ezek évek óta ugyanazok (összesen 70 kísérlet van), ezeket már most megtalálod az interneten. Ha kidolgozod őket előre, és nem ott helyben kell kitalálnod, akkor maga az elvégzés már nem egy ördöglakat. Persze jó ha az embernek van gyakorlata, de sokan mennek úgy el hogy még egy kémcsövet se tartottak a kezükben soha. Ha van lehetőséged, kérj meg valakit hogy vigyen be egy laborba (iskolába, munkahelyre) és próbálj ki pár alap reakciót, egy óra alatt simán megszerzed a szükséges tapasztalatot. Ha ezt nem tudod elintézni, az se a világ vége, csak előny lenne.
2016. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE minden évben tart egy kurzust csak és kizárólag a kísérletek elvégzésére, egyrészt ott van lehetőség, másrészt anno én is úgy mentem, hogy kémcsövet se fogtam még, de mivel Youtube-n is vannak videók, másrészt aki odáig eljut, hogy elméletből (tehát a komplett írásbeli és a szóbeli elméleti része) összehoz 80, vagy felette valahány %-ot, az ki fogja találni, hogy hogy kell megcsinálni. Ezen kívül - ha jól tudom a Móricz gimi - kiadott egy olyan fájlt, ahol megoldásokkal és azok meneteivel együtt vannak a kísérletek leírva, fent van a neten.
2016. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! ;)
2016. júl. 17. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam az ELTE tanfolyamán, az nagyon jó volt, mint ahogy a Youtube-on is elég sok videót megnéztem. Mielőtt elmentem az ELTE tanfolyamára, már átnéztem az elméletet két, netről letöltött kidolgozott kísérletelemzés alapján.
2016. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!