Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológiára és kémiára...

Emelt biológiára és kémiára készülők! Mennyi idő alatt tanultok meg egy-egy anyagot?

Figyelt kérdés
Mennyit tanultok naponta? Mennyi időbe telik egy anyagrész megtanulása? Egy könyvet kb. mennyi idő alatt terveztek átvenni? Először is azokat kerdezem, akik mozaikos könyvekből készülnek, de termeszetesen masok is irjanak! ;)

2016. júl. 14. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj! És még az érdekelne, hogy használtok e füzetet, jegyzeteltek e, irtok e valamit, vagy csak simán tanultok a könyvből. En nem szeretek irni, meg jegyzetelni, azonban a tanarom ragazkodik hozza, szerinte igy sokkal jobban a fejemben marad, es jobban megtanulom, de en ezt soha nem veszem eszere! Aki jeyzetel az hogyan? Ki irja a fontosabb mondatokat, vagy csak kulcsszavakat?
2016. júl. 14. 21:56
 2/4 anonim válasza:
0%
Nem tudom.
2016. júl. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Órára nem tudom megmondani.

Decembertől márciusig vettem át a könyvet. Utána 6 hét alatt átismételtem az egész anyagot, és a vizsga előtti legutolsó héten ismét csináltam egy kör ismétlést.

Nem jegyzeteltem, csak kiemelővel kihúzkodtam a lényeget. Ha valaki rá akart volna venni, hogy jegyzeteljek, egész biztos, hogy csak a kulcsszavakat / félmondatokat írtam volna ki, egy-egy folyamatábrával kiegészítve.

Amit még ajánlok, az a letörölhető tábla (igaz, én főleg kémiához használtam a képletekhez és egyenletekhez, de a biokémiánál is jól jött)

2016. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Ne így csináld, hogy az anyagon mész végig.Az a szóbelire jó, de az írásbelire másképp készülj.

Szerezz be egy emelt érettségis feladatsort, csináld meg az összes eddigi emelt érettségiket megadott idő szerint, mintha élesben menne , egy nap egy érettségi feladatsor , utána javítsd ki és ahol hibázol járj utána, hogy miért is hibáztál , mi volt a baj és azt próbáld meg immáron jól begyakorolni :)


Ezt konkrétan én csináltam meg és igaz matekból ... és csak közép szinten, de iszonyat sokat fejlődtem, novembertől májusig mindennap amíg csak volt érettségi mintafeladat vért pisilve ugyan, de ezt csináltam, amit fentebb kifejtettem. Mindig hármas voltam matekból, az érettségit 95%-ra írtam meg és az az 5% kis apró hibák voltak , pl hogy bepörögtem és örültem magamnak hogy ki tudom számolni az akármit és azt válaszoltam ... :D

2016. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!