Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a 11. osztály...

Mennyire nehéz a 11. osztály gimnáziumban, ha a 10. osztályban sokat hiányoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyre jobban közeleg az év eleje és kissé aggódom a tanulmányaim miatt. Egészségügyi gondok miatt 491 óra hiányzásom volt 10. osztályban, így sok mindenről lemaradtam, de próbáltam mindent pótolni. Végül csak matematikából lettem négyes.

Előrehozott érettségit tettem német nyelvből közép szinten (93%), így a nyelv miatt már nem kell aggódnom. Viszont kicsit tartok a fakultációktól.

Magyar és töri faktos leszek, ezekből a tantárgyakból szeretnék emelt szinten érettségizni. Ezen kívül a választott érettségi tantárgyam a rajz lesz.

Kinek milyen tapasztalatai vannak a 11. évfolyammal kapcsolatban?



2016. júl. 17. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a suliban a tanárok azt hajtogatták folyton, hogy a 11. osztály a legnehezebb, a 12. már csak lazulás lesz, mert csak az érettségire készülsz stb. Hát ez valóban igy volt azoknak, akik nem emelteztek, vagy csak pl egy nyelvből. Én emelteztem olaszból és töriből (nem lesz gyerekjáték, de kezdj el mar 11-ben tanulni rá, ismételni. Én csak 12. elején vettem fel a töri faktot, és nem volt könnyű) így elég sokat kellett tanulni, ráadásul elég magas a ponthatár azon a szakon, ahová készülök. Szummázva a dolgokat: Akiknek nem kellett 450 vagy annál magasabb ponthatár és emelteznie sem kellett valami egetrengető tantárgyból, annak játék volt mind a 11., mind pedig a 12. (de főleg a 12.). Nekünk viszont (akiknek sok pont kellett) a 11. nem volt vészes (volt alap, és ha neked is csak a matek lett 4, akkor arra következtetek, hogy neked is van), a 12. volt húzósabb. Sok sikert!
2016. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!