Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétségbe estem attól, hogy...

Kétségbe estem attól, hogy felvettek egyetemre. Más is volt ezzel így?

Figyelt kérdés
Amikor megláttam az értesítést arról, hogy felvettek, kétségbeestem. Öröm helyett az volt az első gondolatom, hogy "Úristen! Biztos ezt akarom?". Baromi régi vágyam volt, tudom, hogy akarom, de most valahogy mégis...
2016. júl. 27. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normális, hogy megijedtél és hogy kétségeid vannak :) Rengeteg új dolog vár rád, nehézségek is, és ennek a gondolata lehet rémisztő. De ne aggódj, ezen a legtöbben átesünk... Az egyetemrejárás idején is lesz párszor, hogy elbizonytalanodsz :)
2016. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem, de egy kicsit megijedtem.:-) Rosszul tájékozódom, Pestre mentem vidéki kisvárosból, az első napon le is maradtam egy gyakorlatról, mert nem találtam oda (különböző telephelyeken vannak az intézetek, szanaszét a városban), a csoporttársaimat szem elől vesztettem. Az első féléves vizsgaidőszakban hülyére izgultam magam. Aztán belejöttem, és nagyon élveztem az egészet.:-)
2016. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, ha nem tetszik, akkor a legrosszabb esetben kiiratkozol és annyi.


Amúgy ha szabad kérdezni, melyik egyetemre vettek fel?

Ha oda, ahol eddig is éltél, akkor nem lesz nagy változás, ha meg új városba kell költözni, annak is megvan a maga előnye. Például én Szegedre járok, diákváros, szóval hipp hopp találtam barátokat és minden nap van valami jó program. Annyi a lényeg, hogy légy nyitott.

2016. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért nem az a legrosszabb eset, hogy nem tetszik, kiiratkozol és annyi. Amennyiben fizetősre mentél akkor elég kemény pénzt fogsz fizetni és bánni fogod, hogy kikúrtad az ablakon.

Ha államira mentél, akkor féléved van eldönteni, hogy akarod-e csinálni avagy sem, de sok embert látok, ismerek akik még maradtak 1 évet aztán most megy a bánkódás, hogy még fizetni is kell majd nekik, ha kiiratkoznak. Mert vagy nem jött össze a kredit és átraknák őket fizetősre vagy nem tetszik a szak vagy más. Szóval államin 1 db féléved van eldönteni, hogy tetszik-e az adott szak.

2016. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*ha nem akarsz fizetni utána természetesen.
2016. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én meg olyanokat ismerek, akik költségesen vannak és beleöltek 2-3 félévnyi tandíjat és utálják az egészet, de csak azért nem akarják abbahagyni, mert 2-3 félév már ki van fizetve. Na ez a legnagyobb hiba szerintem
2016. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én csak azért, mert most úgy érzem rossz fele orientálódtam, más szakot jobban megcsinálhatnék vagy ilyesmik. Mármint én nem vagyok se humán, se reál beállítottságú, sok minden érdekel, legszívesebben két szakot vinnék egyszerre, viszont szerintem azt nem bírnám.
2016. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Normális ez. Új hely, új emberek, minden új lesz. De egy félév alatt belerázódsz, és nem lesz semmi gond.
2016. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Félreértés ne essék, nem magát a szakon kezdtem el gondolkodni, mert tudom, hogy azt szeretném. Maga az egyetem, mint új hely, új város (Győr). Kábé 200 kilométer tőlünk), új közeg gondolata az, ami megijesztett.

Bár egyre jobban megbarátkozok a gondolattal, de még mindig furcsa és ijesztő egyszerre az egész.

2016. júl. 27. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ismerem én ezt, hányszor hallottam már "tudom, hogy ezt akarom tanulni" aztán a vége az lett, egyik haver fogalmazta meg jól és ez van általában: "én teljesen azt hittem, hogy ez fog érdekelni, de szó szerint rühellem azt amiről az egész szak szólna és amivel később foglalkoznom kéne" - ez majdnem szó szerinti idézet. Szerintem jól leírja, hogy kb. a felvettek minimum 50%-ának fingja nincs arról miről fog szólni a szakja, de azt hiszi sínen van. Ez nem a felvételizők hibája, hanem az oktatási rendszeré.
2016. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!