Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti megpróbálnátok negyedszer...

Ti megpróbálnátok negyedszer az orvosit?

Figyelt kérdés
Akit harmadszorra nem vesznek fel az tényleg nem oda való, vagy ez nem feltétlen igaz? Tennétek egy utolsó próbát?

2016. júl. 29. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, akit hatodszorra vettek fel.
2016. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért nem sikerül. Ismerek olyat, akit mindig a "rivális" középiskolába küldtek újraérettségizni, ott lehúzták a százalékot, utána mikor máshol jelentkezett újraírni, simán meg lett a pontja. De ha nincs ilyesmi tényező, már túlvagy magántanáron, mindenen és még mindig messze vagy a bejutástól, akkor felesleges áltatni magad.
2016. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Mérlegelned kell, hogy miért nem sikerült most már 3. alkalommal. Mert ha te meg vagy győződve róla, hogy mindent, amit lehetett jól megtanultál, hogy minden feladatot jól begyakoroltál és a tőled elvárható maximális teljesítményt nyújtottad, akkor két opció van: vagy nem adtál bele mindent, rossz a tanulási stratégiád, nem is érted, amit tanulsz VAGY tényleg ez a maximum tőled, ami még a bejutáshoz sem elegendő. Nehezen tudom elhinni, hogy valaki harmadik próbálkozásra sem tesz meg minden tőle telhetőt, ennélfogva gondolom, hogy valami baj lehet vagy a tanulási stratégiáddal, vagy pedig sajnos az észbeli képességeiddel. Viszont ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy inkább az előbbi hibádzik, aki orvosira készül, annak általában van némi sütni valója :) te hogy látod? Mert ezek alapján nem mindegy, hogy a helyedben megpróbálnám e avagy sem.
2016. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves masodik es harmadik! Igazatok lesz a tanulasi strategist illetoen, illetve erzem hogy kozel sem hoztam ki magambol a maximumot (kulonbozo okok miatt, amit nem reszleteznek), nem izzadtam vert. Ugy erzem sokat komolyodtam (elso-masodokbalkalommal pl nemigazan vetten komolyan, nem voltam biztos hogy ez akarok lenni, de most igen), es lekuzdom a hatraltato tenyezoket es mindent beleadok, ha igyse akkor hagyom. A masik terv a gyogyszereszet, oda felvettek de akkor nem kezdem el.
2016. júl. 29. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem. Sőt, már harmadszor sem. Max. kettő alkalommal. De ez én vagyok. Ha neked megfelel úgy, hogy negyedszer is megpróbálod, akkor hajrá!
2016. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha módodban áll, és pláne, ha az áll a kudarc mögött, hogy nem adtál bele apai-anyait, akkor fuss neki. De most már tessék teljes erőbedobással. :-)

Engem másodszorra vettek fel, és most már túl vagyok a felén.

2016. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az érettséginél sokkal nehezebb dolgokat fogsz majd tanulni orvosin,ha ez se megy nem biztos,hogy az is menni fog..az erőbedobás meg elég fontos,ott aztán tényleg 101%-on kell tanulnod..mérlegelj szerintem. Én személy szerint,nem próbálnám meg negyedszer.
2016. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 2012 őszén találtam ki hogy orvos akarom lenni. Most 2016 és felvettek :D
2016. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ma már elsőre se :D (mondom ezt hatodéves orvostanhallgatóként)

Nézz szembe magaddal, hogy mi az, ami miatt harmadszor sem sikerült. Ha amúgy a tudásod megvan és jól vág az eszed, csak mentális gát van benned/a magánéleted nincs topon, azt rendbe lehet tenni, és akkor menni fog.

Ha a képességeid miatt nem vettek fel, én nem erőltetném.

Engem elsőre felvettek, sosem csúsztam, hacsak nem tolom el nagyon a végét, summa cum laude végzek, mégis sikerült időközben belefásulnom. Nem vagyok benne biztos, hogy anno alapos önismerettel döntöttem az orvosi mellett, és erre most ráeszmélni szívás.

Persze nem azt akarom mondani, hogy az enyém tipikus szituáció, de azért gondold át jól!

2016. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!