Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg fog "nevelni" az egyetemre...

Meg fog "nevelni" az egyetemre járás?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nem érzem magam érettnek, sem talpraesettnek.

Igazság szerint abban sem vagyok biztos, hogy az egyetem elvégzésére képes lennék, de a szüleim erőltetésére jelentkeztem, és fel is vettek.

Szerintetek segíteni fog majd megkomolyodni, és más irányba terelni a gondolkodásmódom?



2016. júl. 29. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha te magad nem teszel ellene, külső tényező nem fog.
2016. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel nem vagy egyedül, sok értelen fiatal megy oda rajtad kívül, hiszen most léptetek ki a középiskolából. Én azt mondom, hogy vállalj egyetem mellett minimum 1 nap munkát, na az aztán megkeményít, aztán nyáron meg végig dolgozz, ha teheted már ezen a nyáron is! A munka az ami igazán megkeményíti az embert, tapasztalatból mondom, illetve attól leszel talpraesettebb is. Rám pozitív hatással volt...
2016. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Mivel az egyetemen jelentősen nagyobb szabdsága van a hallgatónak, mint egy középiskolai diáknak, így nem, nem fog a komolyodásban segíteni, lehet, hogy csak még inkább link leszel.
2016. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
53%
A Zsékáef meg a Metropolitán nem fog megnevelni. A BME-n van rá esély, hogy embert faragjanak belőled.
2016. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Osztom az utolsó véleményét. De ott aztán kegyetlenül...
2016. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenkezőleg gondolom. :) Ha szeptemberben szembesülsz azzal, mit kell tudnod pár hónap múlva, és az első három egyes zh után azzal is, hogy hogyan, már kénytelen leszel döntéseket hozni, melyektől érettebb leszel. Az is egy döntés, hogy neked ez nem kell, aztán elmész remetének, alkoholistának, apagyilkosnak, stb. A sikeres vizsgák meg azt jelzik, hogy áttértél egy magasabb szintre a tanult anyag menyiségét illetően (aztán elfelejted, de az most nem érdekes). Ha linkóci viselkedéssel is elvégzed az egyetemet, az is pozitívum. Namégneadjisten, ha valamelyik tárgyat kedvelni fogod, utánaolvasol, stb, az sem változatlan belsőre utal. Kevés olyan ember van, akit az egyetem érintetlenül hagy. Szerintem.
2016. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 29. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!