Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte jog tárgyfelvétel kérdés?

Elte jog tárgyfelvétel kérdés?

Figyelt kérdés

Nézegettem a Neptunt.

Első kérdés: Az ajánlott félév a tantárgyaknél azt jelenti, hogy melyik félévben érdemes felvenni a tantárgyat?


A másik kérdésem az lenne, hogy van egy pár olyan tantárgy, amiknél nincs oda írva ez az ajánlás (pl. kód: J3:xFAK(2 ó.):A068 )és ezt írták a tantárgycsopothoz : JN fakultatív targy 232 ban is meghidetve (2 óra - 2 kredit) - ez mit jelent? Ezeket érdemes majd felvenni (több nagyon érdekeset is találtam)? Hogyan működnek?



#elte-tárgy-felvtétel
2016. júl. 29. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ajánlott félév szerint veszed fel a tárgyakat jársz legjobban, ugyanis akkor nem ütközöl olyanba, hogy te esetleg felvennéd a 3. féléves tárgyat, mert érdekel, de erős elfeltétele egy másodéves. Viszont te még csak első féléves leszel.

A fakultatívnál a nálunk kötvál (kötelezően válaszhatónak) vagy szabvál (szabadon választható) tárgyaknak hívják. Kötválnak a lényege, hogy csak az adott egyetem adogg karából válogathatsz, ez esetben az ÁJK-ról. Szabválnál bárhonnan. ELTE-n végeztem, de karok és szakök közt is vannak elnevezésbeli különbségek. Nem tudom nálatok érdemes-e az első félévben felvenni, biztosan nyílt már fb csoport ELTE ÁJK 2016 jogász névvel, vagy valami hasonlóval amit a HÖK-ösök nyitottak, ők fognak tudni pontosabban válaszolni a kérdésedre :)

2016. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!