Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakon tényleg ennyire...

Jogász szakon tényleg ennyire laza lenne az időbeosztás?

Figyelt kérdés
Nem sértésként kérdezem, csak már többször olvastam a válaszok között, hogy vannak mellette szabad napok, lehet mellette dolgozni, meg igazából bármit csinálni. Nekem ez így elég lazának tűnik, ahhoz képest, hogy én egy sokkal "seggelőssebb" szaknak képzeltem el, ami mellett ma mást lehet is, dolgozni mellette pl. nincs idő és megleptek az ilyen válaszok.
2016. aug. 7. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
azt olvastad, hogy büfészak és önmagában semmire se jó?
2016. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tényleg sok mellette a szabadidőm. Nincs sok órám, mert sok kreditet érnek, így valóban a péntekem szabad.

Így tudok hétvégén 2 napot dolgozni (péntek vagy szombat ill. szombat vagy vasárnap). Viszont én nem járok bulizni, hanem helyette tanulok, a barátommal vagyok, barátnőkkel, ilyesmik.

A lényeg a JÓ időbeosztás.

De hid el, tanulni így is nagyon sokat kell (a seggeléssel azonban nem sokra mennél).


#1 wtf..?

2016. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nagyon egyetem és évfüggő.


Tehát pl. nekem idén mintatanterv szerint 35 órám lesz, amit 4 napba kell bezsúfolni, mert péntekre nálunk egyszerűen nem hirdetnek meg semmit. Ezért igen, van egy szabadnapom, de bár ne lenne, csak ne kéne este 6-ig, 8-ig benn rohadni az egyetemen.


Érdemben dolgozni nagyon nehéz mellette, ugyanakkor muszáj negyedévtől találni egy munkahelyet, ahol az ember éhbérért gyakornokoskodhat, mert elvárják a munkatapasztalatot.


Ez pedig azt jelenti, hogy minimum 12, de gyakran 35 órát kell suli mellett lehúzni (előbbi kicsi ügyvédi iroda, utóbbi KPMG/EY stb. gyakornoki program). 4. évben 27 óra van nálunk --> 27+35=62 óra otthoni tanulás nélkül. De ha a minimumra mész, akkor is 27+12=39 otthoni tanulás nélkül. Szóval a jog nem könnyű, főleg akkor nem, ha eredményt akarsz, nem csak azért jársz be, hogy összekaparj egy kettest.

2016. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!