Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne programozást...

Érdemes lenne programozást tanulni, esetleg valamiféle programozónak? Mik az IT lehetőségek? 20 évesen nem késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A csapból is az folyik hogy programozókat keresnek, elég jó fizetéssel is akár főleg magyar viszonylatban.

20 évesen érdemes lenne nekivágni előképzettség nélkül, és ha igen hogy? Nem probléma a tanulás, illetve ha rengeteget kell gyakorolni hiszen ezt ,,elméletileg'' szinte bárhol megtehetem ha a PC rendelkezésemre áll.


Mit gondoltok lehet esélyem még felzárkózni? Lenne esélyem egy jó munkahely találására ha most elkezdeném vagy fölösleges? Illetve aki ilyen területen dolgozik igaz hogy a fizetés 160-200 körül indul? Valamint támpontot tudnátok adni hogy mégis mit hogy kellene ha valamiféle sikert szeretnék elérni ha még lehetséges?

Válaszotokat, segítségeteket köszönöm!



2016. aug. 10. 10:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm még annyit kérdezhetek hogy szerinted hogy éri meg elkezdeni tanulni a programozást?

Elmélet, nyelv:) mivel kezdeni... vagyis mit ajánlasz abszolút kezdőknek:)

2016. aug. 31. 16:46
 12/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a mérnökinfó jobb. Nem vészes annyira az az 1-2 félév fizika, hardver közeli programozás meg ugyan úgy programozás marad, csak jobban keresik, mint a weblapkészítőt.


Szerintem kezdőként érdemes megtanulni a python nyelvet, aztán csinálni valami kisebb játékot, és folyamatosan módosítgatni, finomítani. Azok a dolgok, amik a programozás elméletet írják le, már haladóknak valók.

2016. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Honnan veszem?

Nézzetek mar körbe. Nagyon nehéz infos állást találni itthon.

Az illető aki írogat annak vagy protekcióval van vagy rohadt nagy szerencsére.

Mivel Magyarország nem a fejlettebb országokhoz tartozik. Tehát inkább Zimbabwe -hez áll közelebb, mint Ausztriaboz, így egyszerűen nincs igény a magas szintű tudásra. Ilyen az orvosi, mérnöki, Info, stb.

Itthon csak buta közmunkasokr rá van szükség.


Nem gondolom, hogy a tudásommal lenne probléma, mert külföldön előszeretettel fogadnak programozókent.


Egyébként személy szerint én csak akkor ajánlom az infót, ha van valamilyen komolyabb protekciód és miután végeztek lesz munkahelyed, vagy külföldre mész. Ha nem, akkor alacsonyabb szintű tudást igénylő szakmát végeznek. Pl: gázszerelés, hegesztő. Ezekből jól meglehet élni meg itthon is.

2016. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Körbenéztem:

[link]

2016. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket, de rengeteg ehhez hasonlót olvastam mar. Ennek a cikknek is csak részben van igaza

Igen biztosan van nehány kiváló szakember, akiknek valamilyen speciális tudása van. De ebből bán kb 2 tucat. Ok millió körül keresnek itthon. Abban viszont hatalmasat téved, hogy ilyen magasak lennének a junior fizetések. Magyarország egy szegény ország, szegény vállalkozásokkal. Nem tudnak ekkora béreket kitermelni. Nem fognak soha egy pályakezdőnek se 300-400 ezret fizetni, mert van neki eg infos diplomája. Ha ez így lenne akkor mindenki indoka menne. De nyilván ez hazugság. Ne az M1-ét meg az indexet nézd, hanem a facebookoot, fórumokat. Tele van hirdetésekkel, hogy infoskent állást keres, akar ellátásért cserébe.

2016. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Nem fognak soha egy pályakezdőnek se 300-400 ezret fizetni, mert van neki eg infos diplomája." - Ez valóban így is van és még csak a minimálbért se fogja megkeresni csak és kizárólag azért mert ELTE-s meg BME-s diplomája van. De nem kell ahhoz zseninek lenni (és protekcióval se kell rendelkezni - én se rendelkeztem anno egyáltalán), hogy az ember megkeresse a 120-160 ezret nettóba, vidéken, kezdőként. És az nem minimálbér.


(Nagyon sok sületlenséget beszélsz, de tényleg. Fogalmam sincs, hogy ezeket te komolyan gondolod vagy csak le akarod járatni a szakmát. Nem akarok ezzel vitát szítani, de az érveidet tőből meg tudja cáfolni bárki, akár egy google kereséssel is.)

2016. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom:)


Azért kérdezlek titeket mert névtelenül megmondhatjátok hogy mit gondoltok/éltek át. Érdemes-e megpróbálni, el lehet-e vele helyezkedni és fel tud-e valaki zárkózni azok közé akik már 14 éves koruk óta csinálják.


Sajnos sok helyen hallani hogy nem vesznek fel adott szakirányt mert nem kell:)

Ezért kérdeztem az infót mivel viszonylag nemzetközi és mindenhol azt írják hogy kell, kell és kell.

De az egyik válaszolónak tényleg ennyire nem sikerült tudás vagy más miatt, vagy ennyire ellenszenves neki az informatika ezt sajnos nem tudom:) de azért ez kicsit elbizonytalanít.

2016. szept. 1. 15:23
 18/27 anonim ***** válasza:
Menjel nyugodtan infora, nem akarlak lebeszélni róla. Ha itthon nem jön össze ott van meg a fel világ. Illetve egyre gyakoribb és gyakoribb lesz a távmunka. Van ismerősöm ilyen melóba és nagyon jól keres. Nemet fizetése van és itthon lakik. Tehát egy félisten. Kis túlzással azt vesz meg magának amit akar. Bár én a távmunkát nem gondolom magyarországi munkahelynek.
2016. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
És még egy fontos dolog. Sajnos az állások nagy része kamu. Ugyanis az állam adókedvezményt biztosít azoknak a cégeknek, akik állásokat hirdetnek. Azért fordulhat elő az, hogy hónapok vagy akár évek óta látod ugyanazt a hirdetést a neten. Ez persze nem azért van, mert a hónapon alatt senki sem jelentkezett az állásra, hanem mert eleve nem is akartak felvenni senkit sem.
2016. szept. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Magyarul nagyon sokan visszafognak utasítani legyen akármekkora "munkaerőhiány" az adott szakmában, vagy legyél akármilyen jó.


Az állam meg persze nyomathatja a munkaerőhiány propagandát: hogy látod ott az állás arról én már nem tehetek, hogy téged nem vesznek fel sehova. Ezért van az, hogy rengeteg az "állás" és közben hatalmas a tényleges munkanélküliség.

2016. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!