Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne programozást...

Érdemes lenne programozást tanulni, esetleg valamiféle programozónak? Mik az IT lehetőségek? 20 évesen nem késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A csapból is az folyik hogy programozókat keresnek, elég jó fizetéssel is akár főleg magyar viszonylatban.

20 évesen érdemes lenne nekivágni előképzettség nélkül, és ha igen hogy? Nem probléma a tanulás, illetve ha rengeteget kell gyakorolni hiszen ezt ,,elméletileg'' szinte bárhol megtehetem ha a PC rendelkezésemre áll.


Mit gondoltok lehet esélyem még felzárkózni? Lenne esélyem egy jó munkahely találására ha most elkezdeném vagy fölösleges? Illetve aki ilyen területen dolgozik igaz hogy a fizetés 160-200 körül indul? Valamint támpontot tudnátok adni hogy mégis mit hogy kellene ha valamiféle sikert szeretnék elérni ha még lehetséges?

Válaszotokat, segítségeteket köszönöm!



2016. aug. 10. 10:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom:) érdekes amit mondasz... sajnos ehhez nem tudok mit hozzá tenni. Aki esetleg ilyen területen dolgozik az írna hozzá véleményt hogy tényleg így van-e?
2016. szept. 1. 19:08
 22/27 anonim ***** válasza:
De nem kell annyira aggódni. Mivel én már nem Magyarországon vagyok. 2 éve leléptem onnan, így csak közvetett módon ismerem a munkaerőpiacot. Az viszont tény, hogy otthon nem tudtam melózni, külföldön meg ők hívtak.
2016. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Most mit dolgozol? Illetve melyik országban?
2016. szept. 1. 19:40
 24/27 anonim ***** válasza:
Németország - Duisburg Intel. Elméletben szoftvertesztelő vagyok csak. De voltam más helyen fejlesztőként is. Csak átjöttem ide, mert kellemesebb a környezet. A fizetések átszámítva kb 1.4m-től vannak az alapok. De mondom inkább a különbségen van a hangsúly. Hogy otthon semmi itt meg minden.
2016. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Jómagam még csak most fogtam bele a tanulásba, és nem az egyetemet választottam, hanem tanfolyamokat.


Amit eddig látok:

- az álláshirdetések, amik hónapszámra kinn vannak, szinte mind munkaerőkölcsönző, illetve fejvadász cégektől származnak, úgyhogy nem hiszem, hogy a cég, amelyik a fejvadászatot megrendelte, ezért külön kormányzati pénzt kapna, hiszen akkor a saját nevén hirdetnének

- a tanárok hajszoltak, némelyikük céget visz mellette, ahol szoftvereket fejlesztenek, weblapokat készítenek, és sorra utasítják vissza a megrendeléseket, mert nem bírnak többet elvállalni (magyarán igény az van bőven)

- az OKJ-s tanfolyamokat sokan azért nem fejezik be, mert már időközben állást találnak a szakmán belül

- azt mindenhonnan hallani, hogy akit csak a pénz érdekel, az hagyja a csudába az egészet, mert nem fog neki menni, de Te nem ilyennek tűnsz

2016. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A tanfolyamok és a főiskolák tömegével nyomják ki az infosokat. Tehát nem tudom elképzelni, hogy hiány lenne belőle.
2016. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szia

Nem a pénznek kellene számítania egy igazi programozó szereti a munkáját és nem a pénzre megy.

2019. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!