Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez lehetséges? Szerintetek...

Ez lehetséges? Szerintetek mennyivel emelkedhet ilyen szakon a ponthatár?

Figyelt kérdés

Szeged anglisztikára tavaly államira 364 ponttal jutott be az utolsó, tehát ez volt a ponthatár.

375 pontom van, szerintetek ez idén elég lehet?

(Tudom, hogy működik a ponthatár megállapítása, csak elkeseredtem, mivel sokkal több pontra számítottam.)

A másik kérdésem pedig, az lehetséges, hogy önköltségesre magasabb volt a ponthatár? (Az internet ezt írja, de nekem nem áll össze, hogy lehet ez.)



2016. jún. 20. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvileg tudod, hogy hogy alakul ki a ponthatár, akkor nem értem, hogy mit nem értesz. Azért magsabb költségesre, mert oda magasabb pontszámú emberek jelentkeztek... (Nem mindenki akar államira menni, van aki meg nem is mehet, mert már elhasználta az állami féléveit stb..)


A másik kérdésedhez: lehetséges, hogy ennyit nő, idén elég valószínű is, hogy több lesz, mert (objektíven nézve is) könnyebbek voltak az érettségik, bár az angol emelt szerintem (objektíven nézve is) pont nem, így lehet, hogy van esélyed. Szóval most egy hónapot még izgulhatsz, de mindenképpen van esélyed bekeülni!

Drukkolok.

2016. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, ez logikus, hirtelen eszembe sem jutott, hogy nemcsak a frissen erettsegizettek jelentkeznek...igy mar ertem, koszi a segitseget!
2016. jún. 20. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 376 pontom van, én is Szegedre jelentkeztem, remélem bejutunk mindketten. :D
2016. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!