Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a kollégiumo...

Hogyan működik ez a kollégiumokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kerekesszékes vagyok, idén fogok érettségizni, ezért elkezdtem már előre nézelődni a lakhatást illetően. Szegeden szeretnék tanulni majd, egyelőre több kar, szak is a fejemben van. Valószínűleg kollégistának kell, hogy legyek. Szegeden egyedül a Teleki koleszban van kifejezetten olyan szoba kialakítva, hogy a kerekesszékesek használni tudják (erről mesélhetne valaki, aki látta is már élőben a szobákat :D ). Viszont én nem tanárszakra szeretnék menni, pedig ez egy szakkoli. Akkor esélytelen,hogy felvesznek? A pontom egyébként valószínűleg meglenne, mert a szüleim elváltak, messze is lakok viszonylag, plusz ugye az állapotom. Lehetséges, hogy a rászorultságomra való tekintettel felvesznek? Minden infó érdekel ezzel kapcsolatban :D

2016. aug. 16. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szociális alapon felvettek nálunk se a kar hivatalos kollégiumába kerülnek. Gondolom az ottani rendszerben is gondoltak arra, és inkább fejlesztettek egy helyen szobát, ahova a térségből bárki mehet, mint minden koliba, ahova lehet nem megy senki. Amúgy meg sok kollégiumban laknak más szakos, más egyetemre járók is, mert pl. csak így férnek el a hallgatók a térségben. Szerintem simán bekerülsz. De pontos adatokért keresd fel az egyetemet.
2016. aug. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! :)

Természetesen ha ott tart a dolog,akkor felkeresem a kolit,egyelőre még csak puhatolózok. :D

2016. aug. 17. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben biztosan tesznek kivételt, és felvesznek oda. Én is Szegeden tanulok, nem tudom milyen szakra szeretnél járni, de onnan a villamos is viszonylag jól megközelíthető (szerintem egyedül ez az eszköz akadálymentes).
2016. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsődleges cél az orvosi :D Azok az épületek ott vannak köpésre, úgy tudom .
2016. aug. 17. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
En is oda járok :)
2016. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!