Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A győri SzIE-s kollégiumokkal...

A győri SzIE-s kollégiumokkal kapcsolatban milyen tapasztalaitiok vannak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is SZE. A SZIE a gödöllői Szent István Egyetem.


2010-ben végeztem ott, laktam mindkét kollégiumban (belső és külső).


Belső kollégium:

Legnagyobb előnye, hogy közvetlenül az egyetem épülete mellett található. 6 emeletes panel épület 3 szárnnyal és 3 db lifttel. A szobák nem túl nagyok, kb. 12 négyzetméteresek, ebbe lakik 3 ember. 2 szobához (azaz 6 fő) tartozik egy fürdő. Amikor utoljára laktam ott, akkor kezdték a fürdőket felújítani. Így már wc is beszerelésre került. Korábban csak zuhanyzó és mosdó volt, a wc a folyosó végén volt. Folyosónként van egy modern konyha. Hőszigetelt ablakok vannak, liftek felújítva, pár éve hőszigetelték. Közel van az össze egyetemi szórakozóhelyhez (gyalog néhány perc). Bár ennek hátránya is van, mert az ordibálás is felhallatszik. Ujjlenyomatos beléptetőrendszer üzemel. A szobák fele a Mosoni-Dunára néz, így a kilátás sem rossz. Tesco szupermarket a közelben és a belváros is csak 5 percnyi sétára.


Külső kollégium: újabb, tehát új bútorok, stb. Két szoba alkot egy lakrészt. Egy lakrészben van egy kis teakonyha és egy fürdő (WC-vel). A szobák nagyobbak és 2-3 ember lakik egyben. 4 emeletes, lift nincs. Szintén ujjlenyomatos beléptetőrendszer. Emeletenként kulturált tanulószoba. Hátránya, hogy messze van az egyetemtől, így buszozni kell. A közelben több szupermarket is van (Aldi, Spar, stb.).

2012. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is a külső koliban lakom, szívesen válaszolok, ha kérdésed van.

De az első kolléga is korrekt választ adott.

Annyi kiegészítés, hogy a külsőben is 3+3 ember lakik egy lakóegységben, a 2+2 fős lakóegységek a BGSZ-esek kiváltsága.

Valamint összevonták a 23-as buszt a 11-essel, így a koli előtt felszállsz a buszra, az egyetem előtt pedig leszállsz, nem kell gyalogolni a Stromfeld utcától.

2012. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!