Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Coursera, edx és hasonlók....

Coursera, edx és hasonlók. Valaki végzett már el online kurzust. Megéri?

Figyelt kérdés
Az edx.orgon szeretnék elvégezni egy kurzust, amiről oklevelet is kérnék. Szerintetek megéri? bele lehet írni az önéletrajzba?

2016. aug. 18. 18:24
 1/2 mac85 válasza:
100%

Szia,


coursera és edx tanfolyamokat végeztem el idáig. Kettőnél kértem oklevelet is, mert:

1. világhírű egyetemek kurzusai

2. szakmámhoz közeli kurzusok

3. be lehet írni az önéletrajzba


Alapvetően tetszik, hogy híres egyetemek professzoraitól tanulhatok, akár a világ másik végéről is. A kurzuson résztvevőkkel megbeszélhetjük mi, miért és hogy...stb. Mint, ahogy említettem be lehet írni az önéletrajzba (én is beírtam), de attól még ne várj csodát. Magyarországon nem igazán ismert a tanulás ezen változata, de mindenképp jól mutat az önéletrajzban (pl. Harvard, MIT, Columbia...) Túl sokat viszont nem szabad szerintem költeni rá. Tekints ezekre úgy mint a folyamatos tanulás melletti elkötelezettség és szorgalom. Másrészről minden kurzus felér egy jó kis idegen nyelv tanulással.


Remélem segítettem.

2017. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak az oklevélért kell fizetni?
2021. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!