Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit vettetek iskolakezdésre...

Ti mit vettetek iskolakezdésre és mennyit költöttetek rá?

Figyelt kérdés

Én egy rakat füzetet, tollakat és tolltartót - ~7000 Ft

Három pár cipőt (jó kis Hervis 2+1 akció) plusz 2 farmert - 36.000 Ft

Könyveket szeptember elsején adják - ~22000 Ft


2016. aug. 23. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetem:

Könyvek nem kellenek

Iskolai felszerelés ~ 16 ezer környékén, de ebben tolltartó és sulistáska, edző cuccnak táska még nincs.

Ruhák ~ nincs rá pénzük a szüleimnek, én meg még tartalékolom a spórolt zsebpénzem, de -> vettem egy cipzáros pulóvert, egy háromnegyedes farmert, egy papucsot és egy sport cipőt, ez 18 k volt. De tervezek még vásárolni ruhákat, ha találok valamit olcsón.


Gáz, hogy a pénznek már nincs értéke. És még így is leértékelt árukat vettem.

2016. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tollam volt, vettem sok fehér lapot, kb 1000 ft. Cipőm van, ruháim vannak, tolltartó nem kell. Majd pár jegyzetet kinyomtatok, illetve egy könyvet megveszek. Egyetem, 5. félévem lesz.
2016. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetem:


Tavaly vettem 3000 db nyomtatólapot az nagyjából kitart majd a végéig szerintem. Szintén tavaly műanyag dossziékat, tavalyi lapokat kiveszem belőle, szóval jók lesznek idénre is.

Tollból szintén tavaly vásároltam be, még tart.

Ruhavásárlást nem időzítem, év közben párhavonta veszek 1-2 cuccot.


Jegyzeteket általában online szerzem be.


Lényegében egy forintot nem költök idén kimondottan iskolakezdésre :D

2016. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most megyek egyetemre, tapasztalatok alapján egy lefűzős mappát és 2 csomag lapot vettem, plusz ugye a tollak, kiemelők. Mivel sokat fogok utazni, így kellett egy praktikusabb táska is, mindennel együtt 9000 Ft volt az egész, mivel sikerült a tancuccokat akciósan vennem:D
2016. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetem:

- egy tolltartót 200 forintért:D

- egy spirál füzetet akarok még venni

- mappák, irattartók, tollak, táska stb. vannak itthon

- ruhákat nem iskolakezdésre időzítem, veszek, amikor kell / amikor látok valami nagyon jó vételt

- könyveket / jegyzeteket majd később kell venni, majd meglátom, mire lesz szükség

- ahogy hallottam, kb. 10000 elmegy majd olyan egyetemi felszerelésre, mint pl. laborba köpeny megy egy-két személyes használatú eszköz a gyakorlatokra

2016. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel az ország másik vegen leszek egyetemista, igy albérletet intéztem ez olyan 150k, rengeteget rohangáltam ugyintezni ez meg vagy 25-30k benzin. Laptopot vettem 200k. Ruhát evkozben szoktam ha latok valami jot. Könyvek húzós lesz, szerintem olyan 60-80k (anat atlasz huzza meg nagyon)

Tollak füzetek max 10k volt.

2016. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!