Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek aki csak...

Van olyan köztetek aki csak érettségi után (akár évekkel) jött rá, hogy pl. orvos akar lenni? Vagy olyan aki érettségi után tengődött egy ideig és csak később jött rá mi is akar lenni?

Figyelt kérdés
Mesélnétek erről? Mi lett végül? Újra kellett érettségiznetek?

2016. aug. 24. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kevesen tudják, hogy mik is akarnak lenni ebben a világban. Nekem van elképzelésem, hogy mit szeretnék csinálni, de hogy mi akarok lenni, az egy kicsit más dolog. Én úgy döntöttem, hogy tanulok egy szakmát, amivel tudok dolgozni cégnél és maszekolni is (villanyszerelő). Ahol a szüleim dolgoznak(egészségügy) volt már rá példa, hogy elege lett egy ápolónak és elment egyetemre orvosnak. Az érettségid "örök" szóval, nem kell újra érettségizned, feltéve hogy elég a pontszámod oda, ahova mennél.
2016. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell érettségizned, ha nem tettél kémia vagy fizika és biosz emeltet eredetileg, mert ezek kötelezőek az orvosira.
2016. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, azért szeretnék majd újraérettségizni, mert mikor érettségiztem még nem tudtam, hogy mi érdekel így kémiából/bioszból semmilyen érettségit nem tettem. :)
2016. aug. 24. 12:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen mesélek, de nagyon hosszú lesz.


Úgy kezdődik, hogy én mindig orvos akartam lenni egész életemben, de mikor elkezdtem a gimnáziumot, több ok miatt is nagyot zuhant az addig 4-5-ös átlagom. Volt, mikor matekból, fizikából álltam bukásra és csak jóindulat miatt engedtek át.

Aztán a gimi utolsó évében újra megtalaltam magam és a régi terveim, de addigra késő is volt már bioszból és kémiából is felkészülni, plusz a gimi sem adott erre lehetőséget. Így tudatosan nem felvételiztem, hanem elmentem egy OKJ-re és elkezdtem keményen tanulni a kémiát és bioszt. Egy év kihagyás után produkáltam egy sikertelen felvételit. Újabb egy év, nem akartam feladni.

Na és az volt az az év, amikor itt gyakorin találtam egy lányt, akivel együtt készültünk skypeon. Nagyon sokat segített, de volt ennél nagyobb hatása is. A lány ugyanis fogorvos szeretett volna lenni és olyan lelkesedéssel beszélt róla, hogy végül én is azt írtam be első helyre. Soha nem jutott eszembe a fogorvoslás, nem is tudtam, mit csinál pontosan egy fogorvos, mert még egy tömött fogam sem volt soha, egy ellenőrzésen kívül mást nem láttam a fogorvosomnál. Plusz én pécsi vagyok, itt a fogorvosira kellett több pont, logikusan került első helyre.

És akkor abban az évben, 2 évvel gimi után felvettek fogorvosira. Most leszek negyedéves, így már merem állítani, hogy a sors keze volt, hogy anno nem vettek fel általános orvosira, mert ennel jobb munkám soha nem lenne. Plusz páromat is így ismerhettem meg, aki szintén nagyon nagy hatással volt rám, még akkor is, ha ne adj isten nem maradnánk együtt, de jelenleg minden jel szerint van közös jövőnk.

Kémiából és bioszból is kétszer kellett érettségiztem, kémiából először középszinten, de utána bevezették a két emeltet, úgyhogy nem volt aztan választásom.

A 2 év alatt: OKJ-re jártam, dolgoztam, nyelvvizsgáztam, megtanultam egy 3. nyelvet (olasz, mert mindig is nagyon tetszettek a latin nyelvek, de sajnos németes voltam).


Mikor rendesen érettségiztem, akkor persze nagyon rossz volt, hogy minden barátom egyetemre megy, hogy mindenki a gólyatáboros élményeiről mesél. De azóta én vagyok az, aki egészen biztosan megtalálta az útját (több barátom félév, egy év után ott hagyta a szakot, amit elkezdett, van aki azóta is csak tengleng, van aki tanul szorgosan, de teljesen kilátástalan a jövője és olyan is van, aki így 5 év után találta ki, számos egyetemi szak és OKJ után, hogy akkor mi is érdekli).


Hát ennyit tudok mesélni, ha van még kérdésed, írj bátran.

2016. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon, nagyon köszönöm ezt a hosszú választ!! Most megcsillant a remény előttem is! :)) Köszönöm!!
2016. aug. 24. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig jobb, mint orvosi ötödévében rájönni, hogy nem akarsz orvos lenni. Tapasztalat :)
2016. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Wow, az igen kemény :D Hát igazából én nem konkrétan orvos akarok lenni, hanem igazságügyi orvosszakértő csak ahhoz meg ugye el kell végezni az orvosit :D

De én már nagyon várom, hogy belevághassak :D

Egyébként végül mit csináltál? Mármint ha az orvosit ott hagytad?

2016. aug. 24. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy hagyom ott, befejezem :)

Miért akarsz igazságügyi orvosszakért lenni? Mármint mi az elképzelésed erről a szakmáról?

2016. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva eleinte néhány sorozat miatt tetszett meg, DE tudom, hogy a valóságban egyáltalán nem olyan mint a filmekben :D

Végül ami miatt végleg eldöntöttem, hogy ezt akarom csinálni, az egy mondat volt :D Van egy új sorozat amiben egy igazi igazságügyi orvosszakértő mutatja be az eseteit és ő mondta -nem ezekkel a szavakkal-, hogy ugye a páciensei már nem tudnak kiállni magukért, nem tudják elmesélni mit tettek velük ezért neki kell a holtak nevében beszélnie és igazságot szolgáltatnia számukra. Nekem ez a mondat, a tartalma, mondanivalója annyira megtetszett!

Na de mint mondtam: tudom, hogy nem olyan ez a szakma a való életben mint a sorozatokban, de még így is tetszik :)

2016. aug. 26. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, pl én. Borzalmasan sikerült 2 éve az érettségim, ehhez társul a depresszióm, pánik betegségem, ennek következtében fokozatosan sem tudok tanulni, de most töriből elmentem újból, igaz csak 53% lett, de az előző szintet megléptem, s én ennek örülök, még ha más okoskodik is, hogy ennyire hülye nem lehetek, hogy csak ennyire sikerült, meg én ne is gondolkodjak az egyetemen. De ilyen könnyen nem fogom feladni, ha nem sikerül elsőre, majd sikerül másodjára, harmadjára. A lényeg, hogy ne adjuk fel, s ne koncentráljunk arra, aki le akar minket húzni. Nem tudhatjuk mi miért van. Sok embernek összejön minden elsőre, sok embernek meg nem. De soha ne adjuk fel könnyen a dolgokat. Én azt mondom. 21/f
2019. jún. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!