Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem bődületes nagy...

Csak szerintem bődületes nagy marhaság, hogy az ELTE IK-n az összes előadás látogatása kötelező lesz?

Figyelt kérdés

Pont egy olyan szakon (informatika) amin akkor tudsz igazán fejlődni és tapasztalatot szerezni, ha dolgozol is. Ez így kivitelezhetetlen lesz, ergó lesz ezer meg ezer friss tapasztalatlan diplomás, akik nem fognak tudni munkát vállalni valami könnyedén.


Sok informatikai szektorban dolgozó ismerősöm van, egytől egyig mindegyikük megmondja, hogy akkor lehetsz jó ebben, ha már 1. év után elmész gyakornoknak, mert úgyis ott tanulsz igazán.


Akkor meg miért vezetik ezt be? Tényleg nem értem.



2016. aug. 28. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-IK bevallotan nem a munkaerőpiacra akar kiképezni embereket. Csak mondom. :-)
2016. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

nem csak szerinted..


a magyar felsőoktatás az egyik legelavultabb európában, az általad említett mellett ott van még az is, hogy gyakran nincs elektronikus tananyag, nem kerül fel netre az előadás, nagyon kevés az esti képzés, így ha már dolgozol, csak nagyon nehezen tudsz tanulni, a már valamilyen egyetemi végzettséggel rendelkezők még mindig érettségivel tudnak másoddiplomára jelentkezni, nincsenek megfelelő oktatási eszközök, a tanszékek egyre kevesebb pénzt kapnak stb..


Ez mind mind azt eredményezi, hogy a magyar felsőoktatási rendszer nagyon gyorsan elévül, mert sajnos a jelenlegi politikai rendszernek nem érdeke intelligens emberek képzése.

2016. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
#1: Ezt hol írták? Mármint, tényleg kíváncsi vagyok, nem ismerem az ELTE-t és ezek szerint tévképzeteim vannak. :D
2016. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

# 3/3 Időpont ma 11:57


Írásban még nem láttam, de dékán úr többször lenyilatkozta szóban nyílt napon meg ilyesmi helyen. No, meg látszik, hogy nem munkabarát az egész képzés. Katalógusos előadások, azok az oktatók akik az iparban dolgoznak cseszegetve vannak, pedig ők legalább próbálják behozni a képzés 30 éves lemaradását, ilyenek.

2016. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!