Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol kerül ennyibe az iskolakez...

Hol kerül ennyibe az iskolakezdés? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ilyenkor,augusztus végén mindig arról van szó mindenféle médiumban,hogy az iskolakezdés milyen drága.Én értem,hogy sokaknak az anyagi körülményeik miatt igen megterhelő az iskolakezdés,főleg több gyerekkel.Azonban azt hiszem,hogy a téma körüli médiafelhajtás elég eltúlzott.Például valamelyik nap konkrétan azt mondták,hogy az iskolakezdés egy gyereknek kb.60-80000 forintba kerül,tankönyvek nélkül;egy középiskolásnak konkrétan 82000Ft-ba.Ez véleményem szerint elképesztően nagy túlzás.Nektek mi a véleményetek a témáról.

2016. aug. 28. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy nagy hülyeség az egész, én most megyek egyetemre szeptemberben, viszont a középiskolás éveim alatt évente iskolakezdés előtt kb. maximum 10-15 ezer ment el, az is ruhára, minek évente új táska, meg a sok kis eszköz? Általánosban is ha nagyon nagyon kiakarnék tenni magamért és megvenném a legjobb dolgokat, táskát és ruhát beleértve, úgy is kb. 40-50 ezer lenne a max. Nem értem azokat az embereket akik 80+ ezer forintokat költenek iskolakezdésre. :D Kérdem én: MINEK?
2016. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Minden attól függ, hogy-hogyan nézed!

Fiatal gyerekeknél sokszor előfordul, hogy hamar kinövik a cipőt, ruhákat. Ezért a szülők nagy %-a augusztus végére hagyja a ruha vásárlást, hogy ha a gyerek tovább nő, ne kelljen 2x ruhát venni.


Szóval az iskola kezdés..


Tanszerek kb. 5-6 ezer Ft (Van aki minden féle matricás, mesés, "menő" dolgot vesz, ott van amikor egy füzet 800-1000 Ft.

Cipő 15-20 ezer

Táska 5-6 ezer

Ruhák könnyen felugorhatnak 30-40 ezerre is.

Emellé tesi cipő (ha minőségi) akkor újra 10-20 ezer

Egy kabát télre megint 10 ezer körül van(nyáron olcsóbb)

Parfüm megint 10ezer fölött van


Csak annyit akarok kihozni belőle, hogy nem olyan sok az a 80ezer Ft, ha mindent venni kell hirtelen. Ennek ellenére a tény az, hogy sokakat pár ezer ft körül lerendeznek a szülei.

2016. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Kettesnek:

Aki raszorul, az nem 10-20ezres tornacipot fog venni, hanem 2000 forintosat a kinaiban. Illetve megelegszik a tavaly es tavaly elott hasznalt iskolataskaval. Tovabba nem fog cicas, kutyas, viragos, egyeb mintas fuzetert nyavalyogni. Parfum minek egy altalanos iakolasnak?? Plane egy raszorulonak... En egyetemista vagyok es a parfumom egy evre 4000.. tokeletesen megfelel ugy hogy nem vagyok raszorulo.. Gimiben sem voltunk szegenyek de van jozan eszem es nem kertem 15-20ezerert cipot. Megelegedtem egy jobban kinezo 3-5 ezres cipovel is. Ruhakra is max 15-20 ezret koltottunk evente (+10 ezer teli kabatra mondjuk harom evente), megis valtozatosan tudtam oltozni, es nem turiba jartunk meg olcso kinaiba...


Szoval a 80 ezer szerintem is eszmeletlenul sok. Aki valoban raszorul meg tudja oldani az evkezdest 20 ezerbol (vagy kevesebbol) is, meg ha emiatt kinaiban kell ruhat vasarolnia.

2016. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ahogy látom nem jött át! Ess neki mégegyszer.

Írtam, hogy minden nézőpont kérdése, illetve nem mindenki rászoruló, és nem mindenki elégszik meg x szinttel. Ez gondolom érthető.

Nekem fontos, hogy kényelmes cipőm legyen ami sokáig bírja, ezért hordok niket, nem azért mert divat.

Parfümöt is kilehet hozni pár ezerből. Én nagyon illat mániás vagyok, black xs-t használok, nem 1.000 Ft, és nem egy évig bírja. Miközben csak suliban használom, illetve bulizni, komolyabb helyekre más parfümöt.

A többi is attól függ, hogy a szülő, esetleg a saját pénztárcád mit enged meg. Ennyire egyszerű.

A kérdező arra volt kíváncsi, hogy hol kerül ennyibe.

Én pedig leírtam, hogy milyen esetekben reális a 80ezer, sőt még kevés is.

Nem arról volt szó, hogy milyen mélyszegénység van, és 1000 gyerekből jó ha van 1 akire ennyit költenek iskolakezdés címszó alatt.

2016. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze ebben igazad van, vannak olyanok, akik nem elégszenek meg egy adott szinttel (mint, ahogyan te is helyesen felhoztad a magad példáját). De ez esetben a médiában említett családokról van szó. A gazdag családok nem csinálnak ekkora felhajtást, csak a szegények, és túldramatizálják a dolgot (bár ismerek olyan kőgazdag szülőket, akik azon is pattogtak, ha 1000 forint osztálypénzt kellett anno beadni). Egy szegényebb családnak tényleg nem kerül még 20 ezerbe sem az iskolakezdés.
2016. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló!Értem én,hogy nézőpont kérdése,meg, hogy lehet ennyi pénzt is költeni,mint te írtad.De ha valaki rászoruló,nem fog ennyit költeni,szóval nem kell a tv-ben sopánkodni,hogy 80 000 forint...
2016. szept. 11. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly (11.ben) a tankönyveim ara 18ezer valamennyi volt mar nem emlekszem pontosan

A taskamat 9.ben vettem ugyhogy azt nem igazan kellett vennem

Mivel az iskolam logot valtott igy tesi polot is kellett vennem 2000ert

A tesi taskam elszakadt szoval azt is vettem szinten 2000ert

Ahogy a cipom is tonkrement szoval azt is 5000ert vettunk

Vettem tollakat kb 2000ert

Es fuzetek 1000ert

A ruhakra egy 20-as elugortt

De konyorgom.. nem a tanev kezdesre ment el 50rugo

2019. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 50-60 ezer forint volt a könyv gimiben.

És akkor még füzet, toll, cerzza.

2019. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Szüleim jól keresnek,ezért nincs semmi kedvezményünk, így a teljes árú könyvcsomagot kellett vennünk. Hát azért engem nagyon zavart, hogy ilyen sokba van, mert nem használtuk egy tantárgyból sem őket és totál fölöslegesen vettük meg.
2019. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. A ruhavásárlás nem iskolakezdéshez tartozik szerintem. Nem azért vásárolunk őszre ruhát, mert kezdődik az iskola. Ha télen lenne az iskolakezdés, akkor akkora hagyjuk a ruhavásárlást? Addig a gyerek szaladgáljon meztelenül? :D Szóval, ezzel azt akarom mondani, hogy a ruha-cipő (kivéve a tesire valót) vásárlást ne számoljuk bele!

2. Az elsős gyerekeknél kerül a legtöbbe (ceruza, filctoll, rajzpapír...stb., amit megsúgok a felét nem használják... Mi pl. 1. osztályban a fele rajz órát kihagytuk, mert helyette matekoztunk, olvasni tanultunk.). Persze, ezeket meg kell venni; de nem muszáj a legmárkásabbat, valamint jövő évre jó lesz belőle egy csomó.

3. Középiskola: tollak+füzetek+tolltartó+táska. Ennyi kell már csak.

4. A tankönyvek már azt hiszem mindenkinek ingyenesek! Bár, a tanárok eddig is törekedtek valamennyire (nem minden esetben), hogy a felesleges tankönyveket, amiket úgysem használnánk, azokat ne rendeljük meg. A nagyobb családosok eddig is ingyen kapták.

5. Aki mély szegénységből jött, az is meg tudja oldani az iskolakezdést (csináld magad órarend, tolltartó..; támogatások; ingyen könyv; nagy tesótól megörökli). Nem lesznek olyan menő cuccai, mint a többieknek, kevesebb dolga is lehet, a tavalyit is hordhatja; de meg van az esélye, hogy sikeresen befejezze az iskolát, hisz a jó érdemjegyek, a tudás nem ettől függ! :)

6. Saját példám: 2006-ban pár 10000 volt nekem, majd ez egyre csökkent. Végül már csak füzet kellett és pár toll, 2-3 évente pedig egy táska. Tavaly a 12.-et 3 db tollal kezdtem ami 200 Ft volt leértékelve összesen (füzetem tavalyról maradt, volt olyan, hogy 1 oldalt írtunk bele, kitéptem, használtam tovább).

7. Miért kell már most elkezdeni a reklámozást?? Kisgyerekként már augusztusban le voltam törve, mert a sok idióta reklám már a hónap elején el vette a kedvem a nyártól.

2019. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!